Nawigacja

Aktualności

Gra miejska „Uskok, Inka, Zagończyk… – poznaj historię Wyklętych” – Kielce, 1-7 marca 2022

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Delegatura IPN w Kielcach zaprasza do udziału w grze z wykorzystaniem aplikacji Action Track.

Uczestnicy rozgrywki zmierzą się z pytaniami o polski podziemie niepodległościowe. Nie zabraknie rebusów, zadań liczbowych i kreatywnych. Trzy osoby, które uzyskają najwyższą liczbę punktów, wykonując zadania w najkrótszym czasie, otrzymają nagrody.

Partnerem w grze jest Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Kielcach, który przekaże dla zwycięzców nową monetę kolekcjonerską NBP z wizerunkiem kpt. Zdzisława Brońskiego „Uskoka”. Aby wziąć udział w grze wystarczy zeskanować kod QR, który zostanie zamieszczony na stronie internetowej i profilu FB organizatora 1 marca 2022 r. i będzie aktywny do 7 marca włącznie.

Gra ma na celu upowszechnienie wiedzy na temat żołnierzy podziemia niepodległościowego, uczczenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, jak również edukację historyczną przez zabawę. Do udziału zachęcamy wszystkich, w tym grupy szkolne, pasjonatów tematu i sympatyków rozgrywek z aplikacją Action Track.

Jak zagrać w trybie ,,domowym’’

Trzeba mieć naładowany telefon z systemem iOS (w wersji 8.0 i wyższej) albo Android (w wersji 4.2 i wyższej), zainstalowaną bezpłatną aplikację Action Track i mobilny dostępem do internetu.

  1. Po uruchomieniu aplikacji zeskanuj kod QR.
  2. Gdy zobaczysz ikonkę gry, kliknij: Pobierz.
  3. Gdy gra załaduje się, kliknij: Zacznij teraz.
  4. W miejscu, gdzie jest pytanie: Kim jesteś, wpisz swój nick i zaakceptuj.
  5. Gdy pojawi się mapa, kliknij w pinezkę, by rozpocząć grę.
  6. W kolejnych punktach będzie konieczna akceptacja regulaminu i podanie danych graczy (nazwa zespołu lub uczestnika gry, liczba uczestników).
do góry