Nawigacja

Najważniejsze aktualności

Uroczystości w 77. rocznicę krwawej niedzieli na Wołyniu – Kraków, 11 lipca 2020

Oddział IPN w Krakowie, Fundacja Stanica Kresowa, Małopolska Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Korporacja Akademicka „Akropolia Cracoviensis” organizują uroczystości, upamiętniającą ofiary ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na polskich obywatelach, mieszkańcach Wołynia i Kresów Południowo-Wschodnich II RP.

Małopolscy bohaterowie wojny polsko-bolszewickiej, ofiary zbrodni katyńskiej. Feliks Olas (1893-1940)

W 2020 r. przypada 100. rocznica wojny polsko-bolszewickiej oraz 80. rocznica zbrodni katyńskiej. Te daty naznaczyły losy tysięcy Polaków. W ciągu kolejnych 12 miesięcy przedstawiamy historie 12 osób związanych z naszym regionem, które odznaczyły się podczas walk o niepodległość i granice RP, a 20 lat później zginęły z rąk oprawców z NKWD w Katyniu, Charkowie, Miednoje i innych miejscach kaźni.

Galeria Plakatu IPN w Krakowie. Materiały edukacyjne [PDF]

Wystarczy kliknąć w miniaturkę i pobrać duży plakat

Powtórka z historii. Popularnonaukowe teksty historyków z IPN w Krakowie i Kielcach

Prawie 200 artykułów on-line. Ważne wydarzenia w Polsce i na świecie z ostatnich 150 lat. Ludzie, którzy zapisali się na kartach historii. Bohaterowie i zbrodniarze. Słynne i zapomniane miejsca, osoby oraz fakty. Fachowe syntezy historyczne.

IPN odnawia pomnik Orląt Krakowskich na cmentarzu Rakowickim

Monument upamiętnia młodzież szkół średnich, która w czasie I wojny światowej oraz wojny polsko-bolszewickiej oddała życie za wolność ojczyzny.

Aktualności

Polecane

Na skróty

Portale

Tematy:

Usuń filtr
do góry