Nawigacja

Konkursy historyczne

Konkurs „Polscy żołnierze w walce o wyzwolenie Włoch, Francji, Belgii i Holandii podczas II wojny światowej”. Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego

8 listopada 2022 r., w ramach eliminacji szkolnych konkursu „Polscy żołnierze w walce o wyzwolenie Włoch, Francji, Belgii i Holandii podczas II wojny światowej”, 638 uczniów z 174 placówek oświatowych województwa małopolskiego przystąpiło do rozwiązania arkusza zadań, sprawdzającego wiedzę z zakresu objętego tematem konkursu. 318 osób zakwalifikowało się do etapu rejonowego. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie. Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów. Jednocześnie wyrażamy wdzięczność dyrekcjom i nauczycielom za stworzenie w szkołach warunków umożliwiających uczniom przystąpienie do tego przedsięwzięcia.

Poniżej lista uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego konkursu. Ich zadaniem będzie przygotowanie do 17 stycznia 2023 r. autorskiej pracy pisemnej.

Konkurs jest organizowany przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Krakowie na zlecenie małopolskiego kuratora oświaty, wspólnie z marszałkiem Województwa Małopolskiego oraz Fundacją Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego. Przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych woj. małopolskiego w roku szkolnym 2022/2023.

do góry