Nawigacja

Aktualności

VIII Turniej Debat Historycznych IPN w Kielcach. Zgłoszenia do 5 stycznia 2023

Delegatura IPN w Kielcach zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i ich nauczycieli do udziału w kolejnej edycji Turnieju Regionalnego Debat Historycznych w Kielcach.

Turniej Debat Historycznych to największy w Polsce projekt edukacyjny wykorzystujący formę debaty oksfordzkiej opartej na formule uporządkowanej dyskusji nad tezą. Przedsięwzięcie uczy samodzielnego myślenia, budowania logicznej argumentacji, słuchania innych, a także brania odpowiedzialności za wypowiadane słowa. Debata jest również okazją do poszerzenia wiedzy o historii Polski w XX wieku.

Do udziału w projekcie zachęcamy drużyny z woj. świętokrzyskiego – czteroosobowe (4 mówców) lub pięcioosobowe (4 mówców + 1 rezerwowy) wraz z opiekunami naukowymi. Uczestnikom turnieju zapewniamy szkolenie dotyczące zasad debatowania oraz wykłady ułatwiające przygotowanie do tez, nad którymi będą debatować podczas rozgrywki regionalnej. Drużyna, która zwycięży turniej regionalny w Kielcach, w czerwcu 2023 r. zmierzy się w walce na argumenty z najlepszymi drużynami z kraju podczas ogólnopolskiej rozgrywki Turnieju Debat Historycznych IPN w Warszawie.

Terminy

  • rekrutacja do 5 stycznia 2023 r.
  • szkolenie techniczne i merytoryczne – styczeń 2023 r.
  • turniej regionalny w Kielcach – 27 lutego 2023 r.
  • finał ogólnopolski – czerwiec 2023 r.

Koordynator regionalny: Ilona Religa-Gola, tel. 696 826 381; e-mail: ilona.religa@ipn.gov.pl

do góry