Nawigacja

Aktualności

Polskie Państwo Podziemne – mobilna gra miejska dla uczniów szkół z Tarnowa i pow. tarnowskiego – 26 września 2022

Oddział IPN w Krakowie, Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Starostwo Powiatowe w Tarnowie zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Tarnowa i pow. tarnowskiego do udziału w mobilnej grze miejskiej zatytułowanej „Polskie Państwo Podziemne”, która odbędzie się w Tarnowie 26 września 2022 r., w godz. 9-15.

Gra na aplikację ActionTrack oparta jest na historii Polskiego Państwa Podziemnego oraz konspiracji niepodległościowej na Ziemi Tarnowskiej w latach 1939–1945. Zapraszamy 10-osobowe drużyny pod opieką nauczyciela, reprezentujące szkoły podstawowe (klasy 7 i 8) oraz szkoły ponadpodstawowe. Rywalizujące ekipy będą się poruszały określonymi trasami, rozwiązując po drodze zagadki dotyczące Polskiego Państwa Podziemnego. Warunkiem udziału w grze jest posiadanie przez drużynę smartfona z zainstalowaną aplikacją ActionTrack.

Zgłoszenia zespołów wraz z wypełnionymi załącznikami, zamieszczonymi poniżej w regulaminie, przyjmujemy do 24 września e-mailem na adres: oben.krakow@ipn.gov.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Koordynatorzy gry

Wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się 27 września 2022 r. w Centrum Sztuki Mościce przy ul. Traugutta 1 w Tarnowie. Początek o godz. 11.00.

Bezpośrednio potem wystawiony zostanie spektakl słowno-muzyczny pt. „Franciszek Niepokólczycki – bohater, patriota, człowiek”. Projekt przypomina historię bohatera narodowego, uczestnika walk o niepodległość naszego kraju.

Wystąpią:

  • Emilia Pływacz – sopran
  • Anna Bober – alt
  • Tomasz Świerczek – tenor
  • Patryk Wyborski – bas
  • Jerzy Łysiński – narrator
  • muzycy Filharmonii Krakowskiej oraz zaproszeni goście
  • Janusz Wierzgacz – dyrygent
do góry