Nawigacja

Aktualności

„Zbrodnia Katyńska 1940. Zagłada polskich elit”. Wystawa w Brzesku do 10 maja 2021

  • Brzesko. Wystawa „Zbrodnia Katyńska 1940. Zagłada polskich elit”
    Brzesko. Wystawa „Zbrodnia Katyńska 1940. Zagłada polskich elit”

Na placu przy filii tarnowskiej biblioteki pedagogicznej w Brzesku do 10 maja 2021 r. można oglądać plenerową wystawę krakowskiego IPN „Zbrodnia Katyńska 1940. Zagłada polskich elit”.
 
Kwiecień to czas, kiedy wspominamy generałów, oficerów Wojska Polskiego, policjantów, żandarmów, funkcjonariuszy straży więziennej, żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza oraz innych polskich więźniów NKWD, zamordowanych w Katyniu, Miednoje, Kalininie, Charkowie oraz innych miejscach kaźni. W związku z 81. rocznicą tych tragicznych wydarzeń filia tarnowskiej biblioteki pedagogicznej przy ul. Piastowskiej 2B w Brzesku prezentuje wystawę przybliżającą najważniejsze fakty związane ze zbrodnią katyńską.

Grafiki, przygotowane przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Krakowie prezentują wydarzenia od roku 1939, wyjaśniają okoliczności zbrodni, efekty prowadzonych śledztw w tej sprawie, zarówno podczas wojny, jak i po niej. Wystawa pokazuje także, na czym polegało kłamstwo katyńskie oraz jak przebiegały starania, w czasach PRL i III RP, w dochodzeniu do prawdy o Katyniu.

do góry