Nawigacja

Aktualności

Noc Muzeów w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach – 20 maja 2017

W sobotni wieczór 20 maja Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach zorganizowała w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” przy ul. Warszawskiej 5 noc pełną atrakcji historycznych.

Dla gości przygotowano grę Muzeaika 2017 – Gra Kształty.

Zabawa trwała do 23.00. Uczestnicy mierzyli się z wyzwaniami przygotowanymi przez muzealników z Muzeum Narodowego w Kielcach, Muzeum Zabawek i Zabawy, Muzeum Wsi Kieleckiej, Muzeum Historii Kielc oraz Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, Biuro Wystaw Artystycznych, Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej. Karty do gry były dostępne w wyżej wymienionych placówkach w sobotę od godziny 19.00. Wyniki gry Muzeaika zostały ogłoszone w niedzielę w sali konferencyjnej Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na Wzgórzu Zamkowym.

W trakcie Europejskiej Nocy Muzeów na gości czekały też inne atrakcje. Można było zapoznać się z wystawą „Polska armia Stalina”, gdzie przedstawiono historyczny kontekst powstania polskich sił zbrojnych, powołanych w 1943 r. na terenie ZSRR, oraz z ekspozycją „Całe życie rtm. Witolda Pileckiego dla Wolnej i Niepodległej”, prezentującą sylwetkę niezłomnego rotmistrza Witolda Pileckiego (1901–1948), jednego
z najwierniejszych, najdzielniejszych i najbardziej ofiarnych żołnierzy Rzeczypospolitej Polskiej.

Dla najmłodszych przygotowany został turniej gier planszowych IPN z atrakcyjnymi nagrodami.

Pracownicy Archiwum IPN udzielali zainteresowanym informacji o zasobie archiwalnym Instytutu i o zasadach udostępniania dokumentów zgromadzonych w naszym Archiwum.

  • Plakat
    Plakat
do góry