Nawigacja

Najważniejsze aktualności

VI Kielecki Przegląd Polskich Filmów Fabularnych „Historia w filmie”. Projekcja „Pana Tadeusza” – Kielce, 25 kwietnia 2019

W kinie „Fenomen” (Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, ul. ks. Ściegiennego 2) odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. (godz. 18) kolejna projekcja w ramach kieleckiego przeglądu. Tym razem zapraszamy na film „Pan Tadeusz” w reż. Andrzeja Wajdy, według poematu Adama Mickiewicza. Słowo wstępne wygłosi Marek Jończyk z Delegatury IPN w Kielcach.

Pokaz filmu archiwalnego o wycieczce Hallerczyków do Polski – Kraków, 6 maja 2019

Prezes IPN dr Jarosław Szarek i Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej w Ameryce zapraszają na premierową w Krakowie projekcję filmu dokumentalnego „Z Wycieczki Stowarzyszenia Weteranów do Polski. 1927” – 6 maja 2019 r., godz. 17.30, kino Kijów.Centrum, al. Krasińskiego 34.

VI Kielecki Marsz Katyński [WIDEORELACJA]

Ulicami Kielc przeszedł 12 kwietnia 2019 r. marsz milczenia, upamiętniający ofiary Zbrodni Katyńskiej.

Małopolscy Bohaterowie Września 1939. Stanisław Klimecki (1883-1942)

W 2019 roku przypada 80. rocznica kampanii wrześniowej. Przez dwanaście miesięcy będziemy prezentować ludzi związanych z naszym regionem, którzy odznaczyli się podczas tragicznych dla Polski dni.

VIII edycja nagrody Świadek Historii. Zgłoszenia kandydatów do 31 maja 2019

Oddział IPN w Krakowie oraz Delegatura IPN w Kielcach zapraszają instytucje, organizacje społeczne i osoby fizyczne do zgłaszania lokalnych kandydatów w VIII edycji nagrody honorowej Świadek Historii.

Aktualności

Polecane

Na skróty

Portale

Tematy:

Usuń filtr
do góry