Nawigacja

Aktualności

Noc Muzeów z IPN Kraków - 19-20 maja 2017

W piątkowy wieczór, 19 maja Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie zadebiutował podczas Nocy Muzeów na "Przystanku Historia".

Dla zwiedzających przygotowano m.in. inscenizację historyczną "Za zamkniętymi drzwiami", nawiązującą do historii Żołnierzy Wyklętych, która wywarła wielkie wrażenie na tłumnie odwiedzających gościach.

Zainteresowanie wzbudzały również ekspozycje "Przez Morze Czerwone. Rzeczpospolita Polska na uchodźstwie 1945-1990", ukazująca działalność struktur państwowych oraz polskiej emigracji niepodległościowej na obczyźnie w latach powojennych oraz wyjatkowo zaaranżowana w podziemiach budynku wystawa "Cum tacent, clamant", przedstawiająca poszukiwania szczątków ofiar systemu komunistycznego, prowadzonych w kwaterze „Ł" na warszawskich Powązkach w latach 2012 i 2013 przez Instytut Pamięci Narodowej w ramach projektu "Poszukiwania nieznanych miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego z lat 1944–1956".

Przez cały wieczór odbywały się turnieje historycznych gier planszowych IPN oraz quizy wiedzy z atrakcyjnymi nagrodami. Krakowianie często takze zaglądali do księgarni wydawnictw IPN oraz zatrzymywali w punkcie archiwalnym, gdzie pracownicy Archiwum IPN udzielali zainteresowanym informacji o zasobie archiwalnym Instytutu i o zasadach udostępniania dokumentów zgromadzonych w naszym Archiwum.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas dzisiejszego wieczoru. Podziękowania składamy również tym, którzy wykazali się niezwykłym zaangażowaniem, pomysłowością i pomogli przygotować nam poruszającą inscenizację historyczną. Polecamy galerię zdjęć, gdzie można zobaczyć jak wyglądał nasz debiut w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Do zobaczenia za rok!

do góry