Nawigacja

Aktualności

Spotkanie z dr. hab. Sławomirem Kalbarczykiem „Zbrodnia Katyńska – w kręgu prawdy i kłamstwa” - Kielce, "Przystanek Historia"

25 kwietnia 2017 r. o godz. 17.00 w Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia” w Kielcach w cyklu „Kłopoty z historią” odbyło się spotkanie z dr. hab. Sławomirem Kalbarczykiem „Zbrodnia Katyńska – w kręgu prawdy i kłamstwa”.

Spotkanie z dr. hab. Sławomirem Kalbarczykiem „Zbrodnia Katyńska – w kręgu prawdy i kłamstwa” był jednym z elementów „Tygodnia Katyńskiego”, szczególnego wydarzenia, jakie dla upamiętnienia 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w dniach 24–28 kwietnia organizuje Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach wraz z Muzeum Katyńskim Oddziałem Martyrologicznym Muzeum Wojska Polskiego, Komendą Główną Policji oraz Centralnym Zarządem Służby Więziennej.

Podczas spotkania dr. hab. Sławomirem Kalbarczykiem poruszył najważniejsze aspekty związane z ludobójstwem dokonanym na Polakach przez Sowietów wiosną 1940 r. oraz zakłamywaniem prawdy o Zbrodni Katyńskiej.

Foto: Michał Zawisza
 

do góry