Nawigacja

Konkursy historyczne

Małopolski półfinał X Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”

21-22 marca 2024 r. w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Krakowie odbył się małopolski półfinał X Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”. Podczas gali finałowej nasz region będą reprezentować Katarzyna Hebda z I LO w Limanowej i Huberta Targosz z I LO w Wadowicach.

Przed jury przygotowany repertuar zaprezentowały 22 osoby. Poziom był bardzo wysoki, a decyzja o wyłonieniu finalisty okazała się niezwykle trudna. Z chęcią przyznalibyśmy miejsce w finale nawet czterem osobom, ale zapisy regulaminu są nieubłagane. Zatem na galę finałową konkursu pojedzie Katarzyna Hebda z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej. Jednocześnie krakowskie jury zarekomendowało do dalszego etapu konkursu Huberta Targosza z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach i z tzw. złotym biletem weźmie on udział w finałowych zmaganiach.

Ponadto gratulujemy występu następującym osobom: Emilii Gieruszczak z I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach, Ani Pindel z Zespołu Szkół im. Hugona Kołłataja w Jordanowie, Zofii Wąsik ze Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie oraz Karolowi Frączkowi z I LO im. Władysława Orkana w Limanowej.

X Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück” jest objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Gala finałowa odbędzie się 17 kwietnia 2024 r. (godz. 10.00) w Śląskim Teatrze Impresaryjnym im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej.

do góry