Nawigacja

Konkursy historyczne

„Wyrok na ziemiaństwo – 80 lat od komunistycznej reformy rolnej”. Warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Wykład dr hab. Anny Wylegały

Zapraszamy do obejrzenia wykładu dr hab. Anny Wylegały (Instytut Filozofii i Socjologii PAN) pt. „Mówiona historia reformy rolnej: co dziś pamiętają chłopi, a co ziemianie”, podczas którego zaprezentowane zostały relacje świadków historii opowiadających o przeżyciach i doświadczeniach związanych z komunistyczną reformą rolną.

Wykład został wygłoszony w lutym 2024 r. w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Krakowie i stanowił element warsztatów dla uczniów i nauczycieli, zorganizowanych w ramach ogólnopolskiego konkursu „Wyrok na ziemiaństwo – 80 lat od komunistycznej reformy rolnej”. Konkurs adresowany jest do młodzieży ze szkół podstawowych i średnich.

Projekt niniejszy, poświęcony losom ziemian polskich w XX wieku, organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział Kraków, Fundację im. Zofii i Jana Włodków oraz IPN Oddział w Krakowie.

Ogólnopolskim koordynatorem projektu jest dr Paweł Mazur (Oddział IPN w Krakowie), e-mail: pawel.mazur@ipn.gov.pl, tel. 666 010 620

do góry