Nawigacja

Konkursy historyczne

Sejm Dzieci i Młodzieży. Zgłoszenia w woj. świętokrzyskim

Zapraszamy młodzież z woj. świętokrzyskiego do udziału w kolejnej edycji projektu Sejm Dzieci i Młodzieży. Rejestracja uczestników do 6 maja 2021 r.

Sejm Dzieci i Młodzieży to przedsięwzięcie edukacyjne, które ma kształtować postawy obywatelskie, szerzyć wśród młodzieży wiedzę o zasadach funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej, a także aktywizować młodych ludzi do działania na rzecz ich środowisk lokalnych.

Projekt realizuje Kancelaria Sejmu RP we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji. Jest przeznaczony dla uczniów w wieku od 13 do 18 lat, którzy podejmą się wykonania zadania rekrutacyjnego w dwuosobowych zespołach.

Każda kolejna edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży cieszy się niezwykłą popularnością wśród młodych ludzi. Należy jednak pamiętać, że SDiM jest corocznym wydarzeniem z osobnym tematem dedykowanym na dany rok oraz stanowi zamkniętą całość. W tym roku z uwagi na pandemię wirusa SARS-Cov-2 zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w specjalnej, internetowej edycji konkursu. Trzeba przyjrzeć się bliżej postaci Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego oraz sięgnąć do jego nauczania. Uczestnicy konkursu realizują zadanie rekrutacyjne, którego temat brzmi: „Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia. W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?”.

Do udziału w konkursie zapraszamy dwuosobowe zespoły złożone z uczniów tej samej szkoły lub zespołu szkół. Zapisywać należy się na stronie internetowej projektu: https://sdim.sejm.gov.pl. Znajdziecie tam m.in. regulamin oraz informacje o tym, w jaki sposób należy wykonać zdanie rekrutacyjne w formie przewodnika. Udział w SDiM to niezapomniana przygoda, a najlepsze zespoły spotkają się z marszałkiem Sejmu.

do góry