Nawigacja

Aktualności

Komunikat Archiwum IPN o pracy czytelni akt jawnych w Wieliczce (Oddział Kraków) i Kielcach

Czytelnie akt jawnych w Oddziałowym Archiwum IPN w Krakowie (Wieliczka, pl. Skulimowskiego 1) oraz Delegaturze IPN w Kielcach (al. Na Stadion 1) są otwarte.

W celu ochrony zdrowia osób korzystających z zasobu archiwalnego oraz pracowników IPN udostępniających dokumenty w czytelniach akt jawnych wprowadzone zostają do odwołania następujące środki bezpieczeństwa:

  • czytelnia akt jawnych w Oddziałowym Archiwum IPN w Krakowie czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.15-15.30 z przerwami w godz. 10.30-10.45 i 13.00-13.15;
  • czytelnia akt jawnych w Delegaturze IPN w Kielcach czynna jest od środy do piątku w godz. 8.30-15.30;
  • korzystanie z dokumentów w czytelniach akt jawnych może się odbywać wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu (w przypadku czytelni w Oddziałowym Archiwum IPN w Krakowie z zastrzeżeniem, że dopuszczalna jest jednorazowa rezerwacja tylko jednego terminu wizyty, ograniczonego godzinami otwarcia i przerwami w pracy czytelni);
  • czytelnicy mogą przebywać w czytelniach akt jawnych wyłącznie w przyniesionej przez siebie maseczce;
  • czytelnicy zobowiązani są do korzystania ze stanowisk w czytelni akt jawnych, wskazanych przez pracowników IPN, a także do korzystania ze środków dezynfekcyjnych lub rękawiczek ochronnych, udostępnionych w siedzibach Oddziałowego Archiwum IPN w Krakowie i Delegatury IPN w Kielcach.

W celu rezerwacji wizyt w czytelniach akt jawnych należy kontaktować się telefonicznie z Oddziałowym Archiwum IPN w Krakowie oraz Wydziałem Archiwalnym Delegatury IPN w Kielcach.

do góry