Nawigacja

Aktualności

Wspomnienia Żydów polskich. Archiwalna środa na „Przystanku Historia” – Kraków, 30 października 2019

Zapraszamy do Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia” IPN (ul. Dunajewskiego 8) na spotkanie z Michałem Zajdą (Archiwum IPN w Krakowie) i dr. Pawłem Skorutem (Uniwersytet Pedagogiczny). Początek o godz. 18.

Wydana przed kilkoma tygodniami przez IPN książka „Pamiętali… pamiętamy… pamiętajcie… Wspomnienia Żydów polskich” jest zapisem rozmów ze świadkami historii: Władysławem Bartoszewskim, Tadeuszem Jakubowiczem, Zofią Radzikowską, Emanuelem Elbingerem, Karolem Galińskim, Henrykiem Mellerem oraz dwoma osobami, które nie wyraziły zgody na upublicznienie ich imion i nazwisk. Autorzy zadali rozmówcom szereg pytań dotyczących ich losów na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Powstał w ten sposób wyjątkowy, opatrzony szerokim wstępem i niezbędnym komentarzem naukowym, zbiór relacji oraz zapis poglądów i emocji, które towarzyszyły i towarzyszą osobom dotkniętym Zagładą i komunizmem.

Uwaga. W ciągu 30 minut przed spotkaniem z autorami na krakowskim „Przystanku Historia”, a zatem w godz. 17.30-18.00, będzie można nabyć książkę po promocyjnej cenie 17 zł. Poza tym publikacja jest dostępna w księgarni internetowej IPN, w księgarniach naukowych i punktach sprzedaży w oddziałach IPN.

do góry