Nawigacja

Aktualności

Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”. Zgłoszenia z Małopolski do 31 października 2019

Zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”, organizowanym przez Stowarzyszenie Passionart i Fundację Armii Krajowej im. Franciszka Miszczaka w Londynie, we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

Ideą organizatorów jest upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Żołnierzach Niezłomnych poprzez muzykę oraz przypomnienie pieśni śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939-1956.

Przedmiotem festiwalu są piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane tematycznie i chronologicznie z okresem od 1768 do 1989 r., od konfederacji barskiej przez utratę niepodległości, czasy powstań narodowych, I wojnę światową i odzyskanie niepodległości, międzywojnie, II wojnę światową, działalność Polskiego Państwa Podziemnego, AK, powstanie warszawskie, walkę o pełną niepodległość Polski Żołnierzy Niezłomnych oraz z okresem poprzedzającym i tworzącym dzieje „Solidarności”.

  • Eliminacje wojewódzkie dla Małopolski odbędą się 4 listopada 2019 r. w auli Muzeum Armii Krajowej im. gen. Fieldorfa „Nila”, ul. Wita Stwosza 12.
  • Koncert Galowy, połączony z rozdaniem nagród zaplanowano na 17 listopada 2019 r. w kinie Kijów, al. Krasińskiego 34 w Krakowie, po zakończeniu finałowych przesłuchań trwających od 15 do 17 listopada w Muzeum AK.

W konkursie mogą wziąć udział soliści, zespoły do ośmiu osób i chóry powyżej ośmiu osób, w czterech kategoriach wiekowych. W etapie regionalnym uczestnicy zobowiązani są do wykonania dwóch dowolnych utworów patriotycznych, partyzanckich lub obozowych, związanych z historią Polski. Każdy z uczestników może również dodatkowo zaprezentować trzeci utwór „Na znojną walkę” Henryka Rasiewicza „Kima”.

Regulamin i karta zgłoszenia poniżej oraz na stronie internetowej: https://piosenkaniezlomna.pl/edycja-2019

Prosimy o przesłanie karty zgłoszenia do 31 października 2019 r. na adres e-mail: festiwalpnin@gmail.com

Dodatkowe informacje pod nr. tel. 728 633 673

do góry