Nawigacja

Aktualności

2 pytania o II wojnę światową. Ostatnia edycja konkursu krakowskiego IPN i Radia Kraków

30 września 2019 r. o godz. 13.50 na antenie Radia Kraków w audycji „O tym się mówi” rozpocznie się piąta, ostatnia edycja konkursu „2 pytania o II wojnę światową”.

Osoba, która jako pierwsza udzieli telefonicznie poprawnej odpowiedzi na pytanie eliminacyjne, usłyszy podczas rozmowy na antenie pytanie drugie – finałowe. Jeśli i tym razem padnie poprawna odpowiedź, laureat otrzyma skumulowaną, podwójną nagrodę, na którą złożą się dwa albumy i dwie gry edukacyjne.

  • A oto pytanie eliminacyjne: Kiedy powstała i jak się nazywała pierwsza organizacja konspiracyjna dająca początek Polskiemu Państwu Podziemnemu?

Odpowiedzi na pytanie można udzielić wyłącznie telefonicznie 30 września 2019 r. od godz. 13.50, podczas audycji Radia Kraków „O tym się mówi”.

2 pytania o II wojnę światową

Historia wojny obronnej 1939 r. jest zarazem tragiczna, niezwykle pouczająca i nadal mało znana, także wśród Polaków. Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie wespół z Radiem Kraków zapraszają w każdy poniedziałek września do udziału w konkursie wiedzy historycznej „2 pytania o II wojnę światową”. Najwięcej pytań konkursowych dotyczyć będzie przebiegu kampanii wrześniowej w Małopolsce oraz wydarzeń i postaci związanych z Armią „Kraków”. Laureaci zostaną nagrodzeni wydawnictwami IPN, tematycznie związanymi z II wojną światową. Do wygrania książki, gry, publikacje multimedialne.

W każdy poniedziałek września przed godz. 10.00 rano na stronach internetowych Oddziału IPN w Krakowie i Radia Kraków, a także na profilu facebookowym Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia” publikowane było pytanie eliminacyjne. Następnie, o godz. 13.50 w programie „O tym się mówi” na antenie Radia Kraków rozgrywał się w każdy wrześniowy poniedziałek finał konkursu. Pierwsza osoba, która telefonicznie udzieliła poprawnej odpowiedzi na pytanie eliminacyjne, mierzyła się z pytaniem finałowym. Jeśli udzieliła poprawnej odpowiedzi, otrzymywała nagrodę. Jeśli odpowiedź okazała sie błędna, w kolejny poniedziałek w konkursie „2 pytania o II wojnę światową” pojawiała się szansa wygrania nagrody skumulowanej.

do góry