Nawigacja

Aktualności

Seniorzy w hołdzie Powstańcom Warszawskim. Przegląd artystyczny w Krakowie

Dyrektor Oddziału IPN w Krakowie był gościem Centrum Kultury i Rekreacji Seniorów

W Centrum Kultury i Rekreacji Seniorów Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy os. Szkolnym 20 w Krakowie odbył się 28.08.2018 r. przegląd artystyczny, w którym wystąpiło ponad 160 seniorów, podopiecznych domów pomocy społecznej i stowarzyszeń wspierających osoby starsze. Publiczności zaprezentowało się kilkanaście grup wokalnych i teatralnych, mających w repertuarze pieśni i sceny patriotyczne.

Na zaproszenie dyrektora MDDPS Antoniego Wiatra, przewodniczącego Komitetu Opieki nad Miejscami Zbrodni Komunizmu, na widowni przeglądu zasiadł dyrektor Oddziału IPN w Krakowie, dr hab. Filip Musiał. W krótkim wystąpieniu poprzedzającym seniorskie prezentacje dr Musiał mówił m.in. o polskich tradycjach konspiracyjnych i insurekcyjnych, które narastały przez cały okres zaborów. Powstanie warszawskie było w gruncie rzeczy kontynuacją tych tradycji, w obliczu niemieckiego i sowieckiego dążenia do unicestwienia wolnej Rzeczpospolitej.

Seniorzy, którzy wystąpili w Krakowie, 11 listopada pojadą na uroczystości do stołecznego Muzeum Powstania Warszawskiego.
 

do góry