Nawigacja

Aktualności

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Skomielna Biała, 1 marca 2017

  • Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Skomielna Biała, 1 marca 2017
    Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Skomielna Biała, 1 marca 2017

Komitet Społeczny im. Świętego Sebastiana w Skomielnej Białej oraz Oddział IPN w Krakowie zapraszają na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się pod Honorowym Patronatem prof. Ryszarda Legutki, posła do Parlamentu Europejskiego.

Plan obchodów:
 godz. 9.00 Msza Święta w kościele parafialnym pw. Świętego Sebastiana w Skomielnej Białej „w intencji Ojczyzny, w intencji Żołnierzy Wyklętych działającego na terenie Podhala, Gorców, Beskidu Makowskiego, Beskidu Wyspowego w latach 1945-1949”;
- godz. 10.00 oficjalne otwarcie wystawy IPN „...o orła w koronie Zgrupowanie Partyzanckie »Błyskawica«” w Szkole Podstawowej w Skomielnej Białej (wystawę będzie można oglądać do 17 marca br.), po którym będzie miała miejsce dalsza część obchodów na które złożą się:
- Hymn Państwowy;
- część artystyczna w wykonaniu Młodzieżowej Wspólnoty Wieczernik;
- prelekcja na temat działalności podziemia na terenie ziemi krakowskiej w latach 1939-1955 , którą wygłosi dr Dawid Golik z Oddziału IPN w Krakowie;
- wręczenie nagród uczniom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum - laureatom konkursów „O Żołnierzach Wyklętych”;
- prezentacja broni i sprzętu partyzanckiego przez Podhalańską Grupę Rekonstrukcji Historycznej Zgrupowanie Partyzanckie „Błyskawica” im. mjr Józefa KURASIA „Ognia”.

 

do góry