Nawigacja

Aktualności

Wyniki XXVIII edycji SDiM dla województwa świętokrzyskiego

Spośród 303 zgłoszonych do projektu z całej Polski prac, wybranych zostało 230. Jeden najwyżej oceniony zespół z każdego województwa (czyli 16 dwuosobowych zespołów) zostanie zaproszony do udziału w seminariach w dniu 14 maja 2022 r. oraz w posiedzeniu komisji w dniu 15 maja 2022 r., które będzie miało miejsce w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Największą liczbę punktów w województwie świętokrzyskim otrzymał dwuosobowy zespół ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sandomierzu w składzie: Maria Hajduk i Kinga Pietruszka.

Natomiast wśród 230 dwuosobowych zespołów, które zostaną zaproszone do udziału w zajęciach związanych z tematem przewodnim sesji w dniu 31 maja 2022 r., które odbędą się w Warszawie oraz do udziału w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży w dniu 1 czerwca 2022 r., które odbędzie się w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, znalazło się sześć kolejnych drużyn z województwa świętokrzyskiego:

•    Aleksandra Kucharska, Zofia Kraska, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sandomierzu
•    Amelia Sieczka, Martyna Adamczyk, I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
•    Aleks Pożoga, Szymon Bokwa, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sandomierzu
•    Jan Serafin, Jakub Podeszwa, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sandomierzu
•    Jakub Rożek, Antoni Stanisław Fąfara, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie
•    Zuzanna Niewiadomska, Patrycja Forc, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sandomierzu

Tematem przewodnim tegorocznej sesji jest „Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne? Przedstaw na przykładzie wybranego bohatera lub bohaterki”.

Sejm Dzieci i Młodzieży to przedsięwzięcie edukacyjne, które ma kształtować postawy obywatelskie, szerzyć wśród młodzieży wiedzę o zasadach funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej, a także aktywizować młodych ludzi do działania na rzecz ich środowisk lokalnych. Projekt realizuje Kancelaria Sejmu RP we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.
Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę:  https://www.sdim.edu.pl/wyniki

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

do góry