Nawigacja

Aktualności

Spotkanie „Polska Straż Wojenna u progu wojny i jej późniejsze losy na terenach ZSRR oraz okupacji hitlerowskiej” na "Przystanku Historia" w Kielcach

26 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 w Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia” w Kielcach odbyły się zajęcia „Polska Straż Wojenna u progu wojny i jej późniejsze losy na terenach ZSRR oraz okupacji hitlerowskiej”.

Zajęcia były jednym z elementów „Tygodnia Katyńskiego”, szczególnego wydarzenia, jakie dla upamiętnienia 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w dniach 24–28 kwietnia organizuje Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach wraz z Muzeum Katyńskim Oddziałem Martyrologicznym Muzeum Wojska Polskiego, Komendą Główną Policji oraz Centralnym Zarządem Służby Więziennej.

26 kwietnia był dniem Służby Więziennej, w jego ramach uczniowie z trzech kieleckich szkół uczestniczyli w zajęciach poprowadzonych przez dr Ryszarda Maleszczyka pt. „Polska Straż Wojenna u progu wojny i jej późniejsze losy na terenach ZSRR oraz okupacji hitlerowskiej”, oraz zapoznali się z wystawą „Polskie Więziennictwo 1919–1945”. Opis wystawy i eksponatów – Włodzimierz Orliński.

Foto: Michał Zawisza
 

do góry