Nawigacja

Aktualności

Nowy cykl projekcji filmów dokumentalnych współprodukowanych przez Oddział IPN w Krakowie oraz TVP Kraków

16 lutego, w Akademii Ignatianum odbył się przedpremierowy pokaz filmu "Skazany na niepamięć", opowiadającego o tragicznej historii doprowadzonego do samobójstwa młodego działacza opozycji Jacka Żaby.

  • Jacek Żaba - kadr z filmu "Skazany na niepamięć"
    Jacek Żaba - kadr z filmu "Skazany na niepamięć"

Film został zrealizowany przez TVP Kraków i Oddział IPN w Krakowie. Po projekcji odbyła się rozmowa z udziałem reżyser filmu Agnieszki Niemiec, dr Cecylii Kuty z krakowskiego IPN oraz działacza opozycji Jacka Smagowicza. Wśród kilkudziesięciu uczestników spotkania znalazło się wiele osób znających Jacka Żabę, w tym działacze "Solidarności", KPN, współpracownicy z MPK oraz członkowie rodziny.  

Pokaz ten rozpoczął cykl projekcji filmów dokumentalnych współprodukowanych przez Oddział IPN w Krakowie oraz TVP Kraków, które będą się odbywały co miesiąc w Akademii Ignatianum https://krakow.tvp.pl/29104975/nowy-cykl-filmow-ipn-i-tvp3-krakow

Historia Jacka Żaby była również podjęta w programie "Tematy Dnia" na antenie TVP Kraków. W rozmowie obok ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego i Ryszarda Majdzika uczestniczył dyrektor Oddziału IPN w  Krakowie dr hab. Filip Musiał. 

Premiera filmu "Skazany na niepamięć" w TVP Kraków odbędzie się w niedzielę 19 lutego, o godz. 20.30.

 

 

do góry