Nawigacja

Konkursy historyczne

„Do Broni! Postawy i losy ziemian w trakcie II wojny światowej”. Lista finalistów etapu ogólnopolskiego konkursu

Etap ogólnopolski konkursu zostanie przeprowadzony w dwóch turach: 27 maja 2019 r. dla uczniów szkół z województwa małopolskiego i 6 czerwca dla pozostałych finalistów. O szczegółach organizatorzy będą informować na bieżąco.

  1. Maksymilian Polkowski, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Proszowicach, opiekun Maria Kieruzal
  2. Milena Dąbrowska, Szkoła Podstawowa w Kacicach, opiekun Joanna Kuchta
  3. Barbara Ortyńska, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie, opiekun Joanna Słoboda-Żaba
  4. Martyna Stachura, Szkoła Podstawowa im. św. Kingi w Wawrzce, opiekun Irena Sekuła
  5. Otylia Święs, Szkoła Podstawowa im. św. Kingi w Wawrzce, opiekun Irena Sekuła
  6. Mateusz Dobranowski, Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie, opiekun Ewa Krzemieniecka
  7. Urszula Pilśniak, Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie, opiekun Ewa Krzemieniecka
  8. Marek Pilśniak, Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie, opiekun Ewa Krzemieniecka
  9. Iga Bafia, Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie, opiekun Ewa Krzemieniecka
  10. Katarzyna Obara, Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie, opiekun Ewa Krzemieniecka
  11. Maria Rutowicz, Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie, opiekun Ewa Krzemieniecka
  12. Mikołaj Chorązki, Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie, opiekun Ewa Krzemieniecka
  13. Marcin Szuberla, Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie, opiekun Ewa Krzemieniecka
  14. Bogumiła Chudzio, Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie, opiekun Ewa Krzemieniecka
  15. Maja Górska, Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie, opiekun Ewa Krzemieniecka
  16. Jan Herniczek, XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie (klasy gimnazjalne), opiekun dr Paweł Cząstka
  17. Julianna Chmiel, XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie (klasy gimnazjalne), opiekun dr Paweł Cząstka
  18. Adrianna Lipińska, XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie (klasy gimnazjalne), opiekun dr Paweł Cząstka
  19. Wiktoria Przyjemska, XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie (klasy gimnazjalne), opiekun dr Paweł Cząstka
  20. Natalia Adamska, XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie (klasy gimnazjalne), opiekun dr Paweł Cząstka
  21. Aleksandra Grabińska, XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie (klasy gimnazjalne), opiekun dr Paweł Cząstka
  22. Lidia Moryc, XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie (klasy gimnazjalne), opiekun dr Paweł Cząstka
  23. Mateusz Marko, XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie (klasy gimnazjalne), opiekun dr Paweł Cząstka
  24. Magdalena Cichoń, XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie (klasy gimnazjalne), opiekun dr Paweł Cząstka
  25. Aleksandra Trześniowska, XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie (klasy gimnazjalne), opiekun dr Paweł Cząstka
  26. Wiktoria Januszek, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie (klasy gimnazjalne),  opiekun Dorota Słomska
  27. Magdalena Kieblesz, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Florynce, opiekun Irena Sekuła
  28. Natalia Kmak, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Florynce, opiekun Irena Sekuła
  29. Kinga Gomułka, Zespół Szkół nr 3 im. A. Kocjana w Olkuszu, opiekun Agata Brodzińska
  30. Klaudia Myśliwy, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej, opiekun Marta Piecuch
  31. Wojciech Kantor, I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie, opiekun Joanna Kogut
  32. Michał Liguz, I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie, opiekun Joanna Kogut
  33. Wojciech Urbański,  I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie, opiekun Joanna Kogut
  34. Dominika Diurczak, Zespół Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce, opiekun Robert Ślusarczyk
  35. Zuzanna Giza, Zespół Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce, opiekun Robert Ślusarczyk
  36. Wiktoria Kulawik, Zespół Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce, opiekun Robert Ślusarczyk
  37. Karolina Kulka, Zespół Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce, opiekun Robert Ślusarczyk
  38. Karolina Grudzień, Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej, opiekun Monika Anielska
  39. Majka Kamyk, Szkoła Podstawowa w Radkowie, opiekun Iwona Skóra-Popko
  40. Klaudia Żelezik, Szkoła Podstawowa w Radkowie, opiekun Iwona Skóra-Popko
  41. Alicja Kozik, Publiczne Gimnazjum Samorządowe im. Noblistów Polskich w Kazimierzy Wielkiej, opiekun Monika Anielska
  42. Aleksandra Kobryn, Szkoła Podstawowa nr 20 im. Natalii Machałowej w Kielcach, opiekun: Edyta Łosak
  43. Gabryiela Kuśtowska, Szkoła Podstawowa nr 20 im. Natalii Machałowej w Kielcach, opiekun: Edyta Łosak
  44. Weronika Wójcik, Szkoła Podstawowa nr 20 im. Natalii Machałowej w Kielcach, opiekun: Edyta Łosak
  45. Alicja Sierpińska, Szkoła Podstawowa nr 20 im. Natalii Machałowej w Kielcach, opiekun: Edyta Łosak
  46. Weronika Gondek, Zespół Szkół im Stanisława Staszica w Staszowie, opiekun Anna Banaś, Joanna Gąsior
  47. Amelia Stonoga, Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Długołęce, opiekun Monika Moryc
  48. Wiktoria Szponarska, Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Długołęce, opiekun Monika Moryc
  49. Aleksandra Ziętara, Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Długołęce, opiekun Monika Moryc
  50. Ewa Szot, Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Długołęce, opiekun Monika Moryc
  51. Karolina Ambroziak, Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku, opiekun Anna Krawczyńska
  52. Zuzanna Zaremba, Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zygmunta Wilkońskiego w Inowrocławiu, opiekun Katarzyna Sopolińska
  53. Mateusz Drogowski, Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zygmunta Wilkońskiego w Inowrocławiu, opiekun Katarzyna Sopolińska
  54. Szymon Fabich, Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zygmunta Wilkońskiego w Inowrocławiu, opiekun Katarzyna Sopolińska
  55. Kamil Petrykowski, Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zygmunta Wilkońskiego w Inowrocławiu, opiekun Katarzyna Sopolińska
  56. Jakub Podszkuta, Zespół Szkół w Strzelnie, Liceum Ogólnokształcące w Strzelnie, opiekun Marian Mikołajczak
  57. Kacper Biskupski, Zespół Szkół w Strzelnie, Liceum Ogólnokształcące w Strzelnie, opiekun Marian Mikołajczak
  58. Maria Filipek, Szkoła Podstawowa nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy, opiekun Jerzy Czopiński 
  59. Ligia Maria Karaszewska, Szkoła Podstawowa nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy, opiekun Jerzy Czopiński
  60. Wiktoria Małecka, Szkoła Podstawowa nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy, opiekun Jerzy Czopiński
  61. Rozalia Tomczak, Szkoła Podstawowa nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy, opiekun Jerzy Czopiński
  62. Mateusz Modliborski, Szkoła Podstawowa nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy, opiekun Jerzy Czopiński
  63. Szymon Kowelski, Szkoła Podstawowa nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy, opiekun Jerzy Czopiński
  64. Damian Pilarski, Szkoła Podstawowa nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy, opiekun Jerzy Czopiński
  65. Zuzanna Augustyniak, Miejski Zespół Szkół w Radziejowie, opiekun Maria Eznarska
  66. Łucja Koźmińska, Miejski Zespół Szkół w Radziejowie, opiekun Maria Eznarska
  67. Marta Tomczak, Miejski Zespół Szkół w Radziejowie, opiekun Maria Eznarska
  68. Olga Bodenszac, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowitem, opiekun Aleksandra Budzińska
  69. Klaudia Czarnecka, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowitem, opiekun Aleksandra Budzińska
  70. Miłosz Dorszewski, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowitem, opiekun Aleksandra Budzińska
  71. Weronika Orzechowska, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowitem, opiekun Aleksandra Budzińska
  72. Jan Gawęcki, Zespół Szkół w Luboniu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Luboniu, opiekun Justyna Wójcik
  73. Magdalena Bogacz, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Bukowskich w Buku, opiekun Teresa Maj
  74. Wiktor Wróblewski, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Bukowskich w Buku, opiekun Justyna Halasz
  75. Karol Adam Dziamara, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, opiekun Ilona Narożny
  76. Laura Białecka, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, opiekun Ilona Narożny
  77. Julita Czerwińska, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, opiekun Ilona Narożny
  78. Dawid Miazga, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, opiekun Ilona Narożny
  79. Diana Tkacz, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, opiekun Ilona Narożny
  80. Łukasz Bartz, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie, opiekun Maciej Adamski
  81. Jakub Duniecki, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie, opiekun Maciej Adamski
  82. Jakub Glinkowski, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie, opiekun Maciej Adamski
  83. Miłosz Kaniewski, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie, opiekun Maciej Adamski
  84. Miłosz Bąk, Szkoła Podstawowa im. Józefa Lipskiego w Szczurach, opiekun Gabriela Sznajder
  85. Szymon Kupczyk, Szkoła Podstawowa im. Józefa Lipskiego w Szczurach, opiekun Gabriela Sznajder
  86. Szymon Kusiński, Szkoła Podstawowa im. Józefa Lipskiego w Szczurach, opiekun Gabriela Sznajder
  87. Magdalena Wolicka, Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach – Jarocin, opiekun Andrzej Śrama
  88. Grzegorz Janowski, Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach – Jarocin, opiekun Andrzej Śrama, Jadwiga Zielińska
  89. Damian Lisiecki, Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach – Jarocin, opiekun Andrzej Śrama, Jadwiga Zielińska
  90. Karolina Malikowska, Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle, opiekun Wiesław Hap
  91. Monika Ochwat, Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle, opiekun Wiesław Hap
  92. Maciej Sroka, Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle, opiekun Wiesław Hap
  93. Artur Czech, Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle, opiekun Wiesław Hap
  94. Dawid Domasławski, Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle, opiekun Wiesław Hap
  95. Piotr Szot, Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle, opiekun Wiesław Hap
  96. Tymoteusz Słyś, Miejski Zespół Szkół nr 4 Szkoła Podstawowa nr 15 w Krośnie, opiekun Agata Rysz
  97. Karolina Żółkoś, Miejski Zespół Szkół nr 4 Szkoła Podstawowa nr 15 w Krośnie, opiekun Agata Rysz
  98. Aleksandra Wąż, Szkoła Podstawowa im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu, opiekun Stanisław Wilczyński
  99. Maja Kopacz, Szkoła Podstawowa im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu, opiekun Stanisław Wilczyński
  100. Wiktoria Więch, Szkoła Podstawowa im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu, opiekun Stanisław Wilczyński
  101. Wiktoria Siwa, Szkoła Podstawowa im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu, opiekun Stanisław Wilczyński
  102. Julia Jemioło, Szkoła Podstawowa im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu, opiekun Klaudia Łapa
  103. Kacper Kużdżał, Szkoła Podstawowa im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu, opiekun Klaudia Łapa
  104. Julia Olejarz, Szkoła Podstawowa im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu, opiekun Klaudia Łapa
  105. Kamil Sowa, Szkoła Podstawowa im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu, opiekun Klaudia Łapa
  106. Anna Jodkowska, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. prof. Stanisława Bąka w Grębowie, opiekun Joanna Nieradka
  107. Aleksandra Nieradka, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. prof. Stanisława Bąka w Grębowie, opiekun Joanna Nieradka
  108. Oliwia Stępień, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. prof. Stanisława Bąka w Grębowie, opiekun Joanna Nieradka
  109. Julia Zawół, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. prof. Stanisława Bąka w Grębowie, opiekun Joanna Nieradka
  110. Maria Żaczek, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. prof. Stanisława Bąka w Grębowie, opiekun Izabela Pędziwiatr
  111. David Bakalarczyk, I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu, opiekun Marzena Gadziała
  112. Karol Trzpis, I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu, opiekun Marzena Gadziała
  113. Hubert Jemioło, I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu, opiekun Marzena Gadziała
  114. Damian Basztura, I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu, opiekun Marzena Gadziała
  115. Karolina Kłopot, Publiczne Katolickie Liceum Ogónokształcące Parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławiu, opiekun Paulina Sowa
  116. Diana Stęchły, Publiczne Katolickie Liceum Ogónokształcące Parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławiu, opiekun Paulina Sowa
  117. Karolina Szczepańska, III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Elblągu, opiekun Teresa Rakowska
  118. Paulina Kisiel, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łaszczowie, opiekun Iwona Rębisz
  119. Klaudia Nazaruk, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łaszczowie, opiekun Iwona Rębisz
  120. Szymon Marczak, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łaszczowie, opiekun Iwona Rębisz
  121. Dawid Duda, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie, opiekun Małgorzata Kociuba
  122. Miłosz Obszyński, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie, opiekun Małgorzata Kociuba
  123. Szymon Węgrzyn, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie, opiekun Małgorzata Kociuba
  124. Julia Sacharzewska, Szkoła Podstawowa nr 9 w Suwałkach, opiekun Bożena Pietrewicz-Dąbrowska
  125. Maria Sobolewska, Szkoła Podstawowa nr 9 w Suwałkach, opiekun Bożena Pietrewicz-Dąbrowska
  126. Maja Szeraniewicz,  Szkoła Podstawowa nr 9 w Suwałkach, opiekun Bożena Pietrewicz-Dąbrowska
  127. Maciej Barszczewski, Szkoła Podstawowa nr 9 w Suwałkach, opiekun Bożena Pietrewicz-Dąbrowska
  128. Zuzanna Doliasz, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Łomży, opiekun Elżbieta Wiśniewska
  129. Jakub Wojciech Nowociński, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Łomży, opiekun Elżbieta Wiśniewska
  130. Natalia Panasiewicz, Zespół Szkół nr 2 w Suwałkach, opiekun Bożena Pietrewicz-Dąbrowska
  131. Aleksandra Szczerbiak, Zespół Szkół nr 2 w Suwałkach, opiekun Bożena Pietrewicz-Dąbrowska
  132. Sandra Olszewska, Zespół Szkół nr 2 w Suwałkach, opiekun Bożena Pietrewicz-Dąbrowska
  133. Aleksandra Popławska, Zespół Szkół nr 2 w Suwałkach, opiekun Bożena Pietrewicz-Dąbrowska
do góry