Nawigacja

Konkursy historyczne

„Umarli, abyśmy mogli żyć wolni”. Konkurs poświęcony obrońcom polskości Lwowa

Zgłoszenie do 31 października 2018 r.

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz dotychczasowych gimnazjów i klas dotychczasowych gimnazjów, prowadzonych w szkołach innego typu w województwie małopolskim do udziału w konkursie tematycznym „Umarli, abyśmy mogli żyć wolni. Miejsce Lwowa i jego obrońców w walce o niepodległość Polski”.

Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży historią zmagań o odzyskanie przez Polskę niepodległości i obronę granic Rzeczpospolitej poprzez odkrywanie i poznawanie biografii bohaterów wydarzeń, związanych ze Lwowem. Konkurs ma wspierać edukację patriotyczną młodzieży, kształtować dumę narodową i szacunek dla niepodległego państwa.

  • Przewidujemy trzy etapy – w pierwszym (szkolnym) uczniowie napiszą test, w drugim (rejonowym) przygotują prace pisemne, w trzecim (wojewódzkim) przedstawią je przed komisją egzaminacyjną.

Zgłoszenie udziału w konkursie dokonywane jest przez szkołę, poprzez przesłanie do 31 października 2018 r. wypełnionego formularza zgłoszeniowego do Oddziału IPN w Krakowie, ul. Reformacka 3, 31-012 Kraków.

Informacje na temat organizacji, przebiegu i wyników konkursu będą przekazywane na stronach internetowych: krakow.ipn.gov.pl i www.kuratorium.krakow.pl

Organizatorzy i partnerzy

  • Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Krakowie
  • Małopolskie Kuratorium Oświaty
  • Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
  • Fundacja Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego

Kontakt

do góry