Nawigacja

Aktualności

Międzynarodowa konferencja naukowa „1956 – czy przełom? Kulturowe ślady i echa czerwca i października 1956 w kraju i na emigracji” – Kraków, 3 listopada 2016

Wydział Filozoficzny Akademii Ignatianum w Krakowie oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie zapraszają na międzynarodową konferencję naukową „1956 – czy przełom? Kulturowe ślady i echa czerwca i października 1956 w kraju i na emigracji”, która odbędzie się 3 listopada 2016 r. w Akademii Ignatianum w Krakowie przy ul. Kopernika 26, w salach 413 i 417.

  • Międzynarodowa konferencja naukowa „1956 – czy przełom? Kulturowe ślady i echa czerwca i października 1956 w kraju i na emigracji”
    Międzynarodowa konferencja naukowa „1956 – czy przełom? Kulturowe ślady i echa czerwca i października 1956 w kraju i na emigracji”

Konferencja organizowana w sześćdziesiątą rocznicę odwilży Października 1956 r. w Polsce oraz Powstania w Budapeszcie ma za zadanie przypomnieć tamte wydarzenia oraz poszukać odpowiedzi na pytania, jakie było ich realne znacznie, jak były postrzegane w kraju i  na emigracji, jakie pozostawiły ślady w kulturze, które z nich wprowadziły trwałe zmiany.

Obrady będą się toczyć na sesji plenarnej oraz w dwóch sekcjach tematycznych – „Literatura – Kultura” i „Historia”. Wśród uczestników konferencji, historyków i kulturoznawców, obok polskich znajdą się naukowcy węgierscy, w tym m.in. prof. István Kovács z Węgierskiej Akademii Sztuk oraz dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie dr János Tischler.

Partnerami organizatorów konferencji są Konsulat Węgierski w Krakowie, Węgierski Komitet Pamięci Powołany dla Uczczenia 60. Rocznicy Rewolucji i Walki o Wolność 1956 r. oraz Kino pod Baranami.

Konferencja rozpoczyna się 3 listopada 2016 r. o godz. 10.30, w sali 413 Akademii Ignatianum przy ul. Kopernika 26 w Krakowie.

Szczegółowy program w załączniku.

do góry