Nawigacja

Konkursy historyczne

Konkurs wiedzy o Janie Pawle II – 17-18 maja 2020

Z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły Oddział IPN w Krakowie i Radio Kraków zapraszają do udziału w konkursie wiedzy historycznej „Dwa pytania, dwie nagrody, dwie szanse”.

17 maja 2020 r. w wigilię setnej rocznicy urodzin papieża na stronach internetowych Radia Kraków i profilu facebookowym Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia” IPN w Krakowie ukaże się pytanie eliminacyjne. To samo pytanie zostanie powtórzone na antenie Radia Kraków 18 maja 2020 r. o godz. 13.30, w programie „O tym się mówi”.

Osoba, która jako pierwsza udzieli poprawnej odpowiedzi, otrzyma pytanie finałowe i jeśli na nie również poprawnie odpowie, zdobędzie nagrodę, na którą złożą się: książka „Pielgrzymki Jana Pawła II do Krakowa w oczach SB” oraz dwa pierwsze tomy zapisków prymasa Stefana Wyszyńskiego pt. „Pro memoria”.

Jeśli odpowiedź na pytanie finałowe nie okaże się prawidłowa, stanie się ono nowym pytaniem eliminacyjnym i następna osoba otrzyma szansę wygrania konkursu, pod warunkiem, że  udzieli poprawnej odpowiedzi zarówno na to pytanie jak i na nowe pytanie finałowe. Szczegóły w regulaminie.

Informacje o nagrodach:

 

do góry