Nawigacja

Konkursy historyczne

„Solidarność to ludzie”. Konkurs dla uczniów z woj. świętokrzyskiego na radiową audycję historyczną. Zgłoszenia do 6 marca 2020

Delegatura IPN w Kielcach we współpracy z Polskim Radiem Kielce zaprasza do udziału w konkursie, w którym należy przygotować pracę w formie audycji historycznej, dotyczącej członka NSZZ „Solidarność” lub NZS (ze szczególnym uwzględnieniem działalności opozycyjnej przed 13 grudnia 1981 r.) albo miejsc związanych z opozycją lub upamiętniających wydarzenia odnoszące się do tematyki konkursu.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy VI-VIII) oraz ponadpodstawowych z woj. świętokrzyskiego. Nagroda główna to wyjazd edukacyjny laureatów wraz z opiekunem naukowym, a także emisja zwycięskich prac na antenie Radia Kielce.

Celem konkursu jest popularyzowanie i upowszechnienie wiedzy na temat opozycji i oporu społecznego w Polsce na przełomie lat 70. i 80. XX wieku, upowszechnienie historii osób należących do NSZZ „Solidarność” lub NZS w okresie poprzedzającym wprowadzenie w Polsce stanu wojennego, jak również kształtowanie szacunku do wartości demokratycznych i ogólnoludzkich.

Patronat honorowy nad konkursem objął świętokrzyski kurator oświaty. Zgłaszania należy przesyłać na adres: michal.zawisza@ipn.gov.pl do 6 marca 2020 r.

do góry