Nawigacja

Konkursy historyczne

„...I tylko pamięć została…” – ofiary i miejsca Zbrodni Katyńskiej. Konkurs na vlog dla uczniów z woj. świętokrzyskiego. Zgłoszenia do 6 marca 2020

Delegatura IPN w Kielcach we współpracy z TVP Kielce zaprasza uczniów ze szkół podstawowych (klasy VI-VIII) oraz ponadpodstawowych z woj. świętokrzyskiego do udziału w konkursie poświęconym tematyce Zbrodni Katyńskiej.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie pracy w formie vloga na temat wybranej ofiary Zbrodni Katyńskiej (ze szczególnym uwzględnieniem losów po 17 września 1939 r.) lub miejsc: kaźni, pochówku bądź upamiętnienia. Nagrodą główną jest wyjazd edukacyjny laureatów wraz z opiekunem naukowym, a także emisja zwycięskich prac na antenie TVP Kielce.

Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy na temat zbrodni dokonanej przez NKWD na obywatelach polskich w 1940 r., a także informacji o losach jeńców przebywających w obozach specjalnych NKWD i ich rodzin oraz form upamiętnienia ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Patronat honorowy nad konkursem objął świętokrzyski kurator oświaty. Zgłaszania należy przesyłać na adres: ilona.religa@ipn.gov.pl do 6 marca 2020 r.

do góry