Nawigacja

Konkursy historyczne

„Kotwica – symbol Polski Walczącej”. Wyniki konkursu dla woj. świętokrzyskiego w późniejszym terminie

W związku z wprowadzonym stanem epidemii oraz brakiem możliwości zwołania komisji konkursowej, w skład której wchodzą pracownicy Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach oraz Delegatury IPN w Kielcach, wyniki konkursu zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Zachęcamy do głosowaniu na facebookowej stronie Delegatury IPN w Kielcach na najlepszą pracę, która otrzyma nagrodę publiczności. Głosowanie potrwa do 11 kwietnia 2020 r.

Konkurs plastyczny „Kotwica – symbol Polski Walczącej” adresowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z woj. świętokrzyskiego. Zadaniem uczestników było wykonanie w technice przestrzennej makiety symbolu Polski Walczącej.

Propagowanie idei znaku Polaki Walczącej jako symbolu walki polskiego narodu z niemieckim agresorem i okupantem podczas II wojny światowej stanowi jeden z najważniejszych założeń konkursu. Poprzez aktywność artystyczną wydarzenie to stwarza nie tylko możliwość rozwijania zdolności manualnych, ale również pobudzenia wrażliwości uczniów na znaczenie symboli narodowych oraz kształtowanie należnego im szacunku i powagi.

Patronat honorowy nad konkursem objęli Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz Światowy Związek Armii Krajowej – Okręg Kielce.

do góry