Nawigacja

Konkursy historyczne

Zapraszamy do udziału w kresowym projekcie edukacyjnym dla szkół. Zgłoszenia do 15 listopada 2019

Zapraszamy uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich z woj. małopolskiego, nauczycieli, a także dyrektorów placówek do udziału w VIII edycji projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku” (rok szkolny 2019/2020).

Chcemy przyczynić się do ocalenia cząstki naszej narodowej pamięci, jaką stanowią Kresy, a także udostępnić uczniom i nauczycielom rzetelną wiedzę na ten temat. Projekt jest realizowany przez Oddział IPN w Krakowie i Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Krakowie. Od lat poparcia udzielają nam organizacje skupiające dawnych Kresowian.

Uczestnikom projektu proponujemy m.in. udział w dwóch sesjach naukowo-edukacyjnych i dwóch spotkaniach warsztatowych, w czasie których będą się odbywać wykłady lub pokazy filmów. Najważniejszą częścią projektu jest konkurs wiedzy.

Do 15 listopada 2019 r. dr Paweł Naleźniak z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Krakowie przyjmuje zgłoszenia szkół z woj. małopolskiego, zainteresowanych udziałem w konkursie i warsztatach (szczegóły w załączniku) – e-mail: pawel.nalezniak@ipn.gov.pl

do góry