Nawigacja

Nowy portal popularnonaukowy

więcej

Konkursy historyczne

Krakowska gala ogólnopolskiego konkursu ziemiańskiego 2019

6 czerwca 2019 r. podczas spotkania w urokliwym dworze Antoniego i Elżbiety Potockich w Krakowie wręczyliśmy nagrody laureatom, finalistom i ich opiekunom – nauczycielom, biorącym udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym IPN „Do Broni! Postawy i losy ziemian w trakcie II wojny światowej”.

Mistrzem ceremonii był Rafał Slaski (Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział w Krakowie/Fundacja im. Zofii i Jana Włodków w Krakowie), a wspomagali go m.in. małopolska wicekurator oświaty Halina Cimer, dyrektor Oddziału IPN w Krakowie dr hab. Filip Musiał, dr Agata Wolska z Fundacji im. Zofii i Jana Włodków oraz dr Marcin Chorązki, koordynator konkursu z krakowskiego IPN.

Uroczystość zaszczycili obecnością Amelia Dunin, działaczka Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego, laureatka tytułu Świadek Historii oraz dr Janusz Kamocki ps. „Mamut”, wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Małopolska.

Do projektu zgłosiło się 87 szkół. Komisje wojewódzkie wyłoniły 63 finalistów (zespołów i indywidualnych uczestników), razem 133 uczniów, którzy 27 maja i 6 czerwca stanęli przed ogólnopolskimi komisjami. W wyniku długich i ciekawych prac komisje wyłoniły laureatów.

Wyniki konkursu ogólnopolskiego „Do Broni! Postawy i losy ziemian w trakcie II wojny światowej” (rok szkolny 2018/2019)

Szkoły podstawowe, prace pisemne

  1. Piotr Szot, Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle, opiekun Wiesław Hap
  2. Milena Dąbrowska, Szkoła Podstawowa w Kacicach, opiekun Joanna Kuchta
  3. Karolina Grudzień, Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej, opiekun Monika Anielska

Szkoły podstawowe, prace multimedialne

  1. Miłosz Bąk, Szymon Kupczyk, Szymon Kusiński, Szkoła Podstawowa im. Józefa Lipskiego w Szczurach, opiekun Gabriela Sznajder
  2. Łukasz Bartz, Jakub Duniecki, Jakub Glinkowski, Miłosz Kaniewski, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie, opiekun Maciej Adamski
  3. Zuzanna Augustyniak, Łucja Koźmińska, Marta Tomczak, Miejski Zespół Szkół w Radziejowie, opiekun Maria Eznarska

Szkoły podstawowe, prace fotograficzne

  1. Urszula Pilśniak, Marek Pilśniak, Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie, opiekun Ewa Krzemieniecka
  2. Iga Bafia, Katarzyna Obara, Maria Rutowicz, Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie, opiekun Ewa Krzemieniecka
  3. Mikołaj Chorązki, Marcin Szuberla, Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie, opiekun Ewa Krzemieniecka

Szkoły z klasami gimnazjalnymi, prace pisemne

  1. Alicja Kozik, Publiczne Gimnazjum Samorządowe im. Noblistów Polskich w Kazimierzy Wielkiej, opiekun Monika Anielska
  2. Jan Herniczek, XLII Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Krakowie (klasy gimnazjalne), opiekun Paweł Cząstka
  3. Julianna Chmiel, XLII Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Krakowie (klasy gimnazjalne), opiekun Paweł Cząstka

Szkoły z klasami gimnazjalnymi, prace multimedialne

  1. Artur Czech, Dawid Domasławski, Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle, opiekun Wiesław Hap
  2. Olga Bodenszac, Klaudia Czarnecka, Miłosz Dorszewski, Weronika Orzechowska, Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Ostrowitem Rypińskim, opiekun Aleksandra Budzińska
  3. Karolina Malikowska, Monika Ochwat, Maciej Sroka, Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle, opiekun Wiesław Hap

Szkoły z klasami gimnazjalnymi, prace fotograficzne

  1. Magdalena Cichoń, Aleksandra Trześniowska, XLII Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Krakowie, opiekun Paweł Cząstka
  2. Wiktoria Szponarska, Amelia Stonoga, Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Długołęce, opiekun Monika Moryc

Szkoły ponadpodstawowe, prace pisemne

  1. Karol Adam Dziamara, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, opiekun Ilona Narożny
  2. Karolina Ambroziak, Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku, opiekun Anna Krawczyńska
  3. Karolina Szczepańska, III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Elblągu, opiekun Teresa Rakowska

Szkoły ponadpodstawowe, prace multimedialne

  1. Dominika Diurczak, Zuzanna Giza, Wiktoria Kulawik, Karolina Kulka, Zespół Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce, opiekun Robert Ślusarczyk
  2. Karolina Kłopot, Publiczne Katolickie Liceum Ogónokształcące Parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławiu, opiekun Paulina Sawa
  3. Laura Białecka, Julita Czerwińska, Dawid Miazga, Diana Tkacz, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, opiekun Iwona Narożny

Szkoły ponadpodstawowe, prace fotograficzne

  1. Natalia Panasiewicz, Aleksandra Szczerbiak, Sandra Olszewska, Aleksandra Popławska, Zespół Szkół nr 2 w Suwałkach, opiekun Bożena Pietrewicz-Dąbrowska
  2. Grzegorz Janowski, Damian Lisiecki, Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach-Jarocin, opiekun Andrzej Śrama
  3. Magdalena Wolicka, Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach-Jarocin, opiekunowie Andrzej Śrama, Jadwiga Zielińska

Lista finalistów etapu ogólnopolskiego konkursu

  • Maksymilian Polkowski, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Proszowicach, opiekun Maria Kieruzal
  • Milena Dąbrowska, Szkoła Podstawowa w Kacicach, opiekun Joanna Kuchta
  • Barbara Ortyńska, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie, opiekun Joanna Słoboda-Żaba
  • Martyna Stachura, Szkoła Podstawowa im. św. Kingi w Wawrzce, opiekun Irena Sekuła
  • Otylia Święs, Szkoła Podstawowa im. św. Kingi w Wawrzce, opiekun Irena Sekuła
  • Mateusz Dobranowski, Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie, opiekun Ewa Krzemieniecka
  • Urszula Pilśniak, Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie, opiekun Ewa Krzemieniecka
  • Marek Pilśniak, Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie, opiekun Ewa Krzemieniecka
  • Iga Bafia, Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie, opiekun Ewa Krzemieniecka
  • Katarzyna Obara, Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie, opiekun Ewa Krzemieniecka
  • Maria Rutowicz, Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie, opiekun Ewa Krzemieniecka
  • Mikołaj Chorązki, Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie, opiekun Ewa Krzemieniecka
  • Marcin Szuberla, Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie, opiekun Ewa Krzemieniecka
  • Bogumiła Chudzio, Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie, opiekun Ewa Krzemieniecka
  • Maja Górska, Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie, opiekun Ewa Krzemieniecka
  • Jan Herniczek, XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie (klasy gimnazjalne), opiekun dr Paweł Cząstka
  • Julianna Chmiel, XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie (klasy gimnazjalne), opiekun dr Paweł Cząstka
  • Adrianna Lipińska, XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie (klasy gimnazjalne), opiekun dr Paweł Cząstka
  • Wiktoria Przyjemska, XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie (klasy gimnazjalne), opiekun dr Paweł Cząstka
  • Natalia Adamska, XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie (klasy gimnazjalne), opiekun dr Paweł Cząstka
  • Aleksandra Grabińska, XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie (klasy gimnazjalne), opiekun dr Paweł Cząstka
  • Lidia Moryc, XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie (klasy gimnazjalne), opiekun dr Paweł Cząstka
  • Mateusz Marko, XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie (klasy gimnazjalne), opiekun dr Paweł Cząstka
  • Magdalena Cichoń, XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie (klasy gimnazjalne), opiekun dr Paweł Cząstka
  • Aleksandra Trześniowska, XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie (klasy gimnazjalne), opiekun dr Paweł Cząstka
  • Wiktoria Januszek, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie (klasy gimnazjalne),  opiekun Dorota Słomska
  • Magdalena Kieblesz, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Florynce, opiekun Irena Sekuła
  • Natalia Kmak, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Florynce, opiekun Irena Sekuła
  • Kinga Gomułka, Zespół Szkół nr 3 im. A. Kocjana w Olkuszu, opiekun Agata Brodzińska
  • Klaudia Myśliwy, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej, opiekun Marta Piecuch
  • Wojciech Kantor, I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie, opiekun Joanna Kogut
  • Michał Liguz, I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie, opiekun Joanna Kogut
  • Wojciech Urbański,  I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie, opiekun Joanna Kogut
  • Dominika Diurczak, Zespół Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce, opiekun Robert Ślusarczyk
  • Zuzanna Giza, Zespół Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce, opiekun Robert Ślusarczyk
  • Wiktoria Kulawiak, Zespół Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce, opiekun Robert Ślusarczyk
  • Karolina Kulka, Zespół Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce, opiekun Robert Ślusarczyk
  • Karolina Grudzień, Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej, opiekun Monika Anielska
  • Majka Kamyk, Szkoła Podstawowa w Radkowie, opiekun Iwona Skóra-Popko
  • Klaudia Żelezik, Szkoła Podstawowa w Radkowie, opiekun Iwona Skóra-Popko
  • Alicja Kozik, Publiczne Gimnazjum Samorządowe im. Noblistów Polskich w Kazimierzy Wielkiej, opiekun Monika Anielska
  • Aleksandra Kobryn, Szkoła Podstawowa nr 20 im. Natalii Machałowej w Kielcach, opiekun: Edyta Łosak
  • Gabryiela Kuśtowska, Szkoła Podstawowa nr 20 im. Natalii Machałowej w Kielcach, opiekun: Edyta Łosak
  • Weronika Wójcik, Szkoła Podstawowa nr 20 im. Natalii Machałowej w Kielcach, opiekun: Edyta Łosak
  • Alicja Sierpińska, Szkoła Podstawowa nr 20 im. Natalii Machałowej w Kielcach, opiekun: Edyta Łosak
  • Weronika Gondek, Zespół Szkół im Stanisława Staszica w Staszowie, opiekun Anna Banaś, Joanna Gąsior
  • Amelia Stonoga, Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Długołęce, opiekun Monika Moryc
  • Wiktoria Szponarska, Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Długołęce, opiekun Monika Moryc
  • Aleksandra Ziętara, Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Długołęce, opiekun Monika Moryc
  • Ewa Szot, Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Długołęce, opiekun Monika Moryc
  • Karolina Ambroziak, Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku, opiekun Anna Krawczyńska
  • Zuzanna Zaremba, Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zygmunta Wilkońskiego w Inowrocławiu, opiekun Katarzyna Sopolińska
  • Mateusz Drogowski, Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zygmunta Wilkońskiego w Inowrocławiu, opiekun Katarzyna Sopolińska
  • Szymon Fabich, Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zygmunta Wilkońskiego w Inowrocławiu, opiekun Katarzyna Sopolińska
  • Kamil Petrykowski, Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zygmunta Wilkońskiego w Inowrocławiu, opiekun Katarzyna Sopolińska
  • Jakub Podszkuta, Zespół Szkół w Strzelnie, Liceum Ogólnokształcące w Strzelnie, opiekun Marian Mikołajczak
  • Kacper Biskupski, Zespół Szkół w Strzelnie, Liceum Ogólnokształcące w Strzelnie, opiekun Marian Mikołajczak
  • Maria Filipek, Szkoła Podstawowa nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy, opiekun Jerzy Czopiński
  • Ligia Maria Karaszewska, Szkoła Podstawowa nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy, opiekun Jerzy Czopiński
  • Wiktoria Małecka, Szkoła Podstawowa nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy, opiekun Jerzy Czopiński
  • Rozalia Tomczak, Szkoła Podstawowa nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy, opiekun Jerzy Czopiński
  • Mateusz Modliborski, Szkoła Podstawowa nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy, opiekun Jerzy Czopiński
  • Szymon Kowelski, Szkoła Podstawowa nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy, opiekun Jerzy Czopiński
  • Damian Pilarski, Szkoła Podstawowa nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy, opiekun Jerzy Czopiński
  • Zuzanna Augustyniak, Miejski Zespół Szkół w Radziejowie, opiekun Maria Eznarska
  • Łucja Koźmińska, Miejski Zespół Szkół w Radziejowie, opiekun Maria Eznarska
  • Marta Tomczak, Miejski Zespół Szkół w Radziejowie, opiekun Maria Eznarska
  • Olga Bodenszac, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowitem, opiekun Aleksandra Budzińska
  • Klaudia Czarnecka, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowitem, opiekun Aleksandra Budzińska
  • Miłosz Dorszewski, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowitem, opiekun Aleksandra Budzińska
  • Weronika Orzechowska, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowitem, opiekun Aleksandra Budzińska
  • Jan Gawęcki, Zespół Szkół w Luboniu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Luboniu, opiekun Justyna Wójcik
  • Magdalena Bogacz, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Bukowskich w Buku, opiekun Teresa Maj
  • Wiktor Wróblewski, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Bukowskich w Buku, opiekun Justyna Halasz
  • Karol Adam Dziamara, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, opiekun Ilona Narożny
  • Laura Białecka, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, opiekun Ilona Narożny
  • Julita Czerwińska, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, opiekun Ilona Narożny
  • Dawid Miazga, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, opiekun Ilona Narożny
  • Diana Tkacz, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, opiekun Ilona Narożny
  • Łukasz Bartz, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie, opiekun Maciej Adamski
  • Jakub Duniecki, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie, opiekun Maciej Adamski
  • Jakub Glinkowski, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie, opiekun Maciej Adamski
  • Miłosz Kaniewski, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie, opiekun Maciej Adamski
  • Miłosz Bąk, Szkoła Podstawowa im. Józefa Lipskiego w Szczurach, opiekun Gabriela Sznajder
  • Szymon Kupczyk, Szkoła Podstawowa im. Józefa Lipskiego w Szczurach, opiekun Gabriela Sznajder
  • Szymon Kusiński, Szkoła Podstawowa im. Józefa Lipskiego w Szczurach, opiekun Gabriela Sznajder
  • Magdalena Wolicka, Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach – Jarocin, opiekun Andrzej Śrama
  • Grzegorz Janowski, Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach – Jarocin, opiekun Andrzej Śrama, Jadwiga Zielińska
  • Damian Lisiecki, Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach – Jarocin, opiekun Andrzej Śrama, Jadwiga Zielińska
  • Karolina Malikowska, Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle, opiekun Wiesław Hap
  • Monika Ochwat, Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle, opiekun Wiesław Hap
  • Maciej Sroka, Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle, opiekun Wiesław Hap
  • Artur Czech, Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle, opiekun Wiesław Hap
  • Dawid Domasławski, Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle, opiekun Wiesław Hap
  • Piotr Szot, Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle, opiekun Wiesław Hap
  • Tymoteusz Słyś, Miejski Zespół Szkół nr 4 Szkoła Podstawowa nr 15 w Krośnie, opiekun Agata Rysz
  • Karolina Żółkoś, Miejski Zespół Szkół nr 4 Szkoła Podstawowa nr 15 w Krośnie, opiekun Agata Rysz
  • Aleksandra Wąż, Szkoła Podstawowa im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu, opiekun Stanisław Wilczyński
  • Maja Kopacz, Szkoła Podstawowa im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu, opiekun Stanisław Wilczyński
  • Wiktoria Więch, Szkoła Podstawowa im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu, opiekun Stanisław Wilczyński
  • Wiktoria Siwa, Szkoła Podstawowa im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu, opiekun Stanisław Wilczyński
  • Julia Jemioło, Szkoła Podstawowa im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu, opiekun Klaudia Łapa
  • Kacper Kużdżał, Szkoła Podstawowa im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu, opiekun Klaudia Łapa
  • Julia Olejarz, Szkoła Podstawowa im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu, opiekun Klaudia Łapa
  • Kamil Sowa, Szkoła Podstawowa im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu, opiekun Klaudia Łapa
  • Anna Jodkowska, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. prof. Stanisława Bąka w Grębowie, opiekun Joanna Nieradka
  • Aleksandra Nieradka, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. prof. Stanisława Bąka w Grębowie, opiekun Joanna Nieradka
  • Oliwia Stępień, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. prof. Stanisława Bąka w Grębowie, opiekun Joanna Nieradka
  • Julia Zawół, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. prof. Stanisława Bąka w Grębowie, opiekun Joanna Nieradka
  • Maria Żaczek, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. prof. Stanisława Bąka w Grębowie, opiekun Izabela Pędziwiatr
  • David Bakalarczyk, I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu, opiekun Marzena Gadziała
  • Karol Trzpis, I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu, opiekun Marzena Gadziała
  • Hubert Jemioło, I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu, opiekun Marzena Gadziała
  • Damian Basztura, I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu, opiekun Marzena Gadziała
  • Karolina Kłopot, Publiczne Katolickie Liceum Ogónokształcące Parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławiu, opiekun Paulina Sawa
  • Diana Stęchły, Publiczne Katolickie Liceum Ogónokształcące Parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławiu, opiekun Paulina Sawa
  • Karolina Szczepańska, III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Elblągu, opiekun Teresa Rakowska
  • Paulina Kisiel, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łaszczowie, opiekun Iwona Rębisz
  • Klaudia Nazarczuk, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łaszczowie, opiekun Iwona Rębisz
  • Szymon Marczak, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łaszczowie, opiekun Iwona Rębisz
  • Dawid Duda, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie, opiekun Małgorzata Kociuba
  • Miłosz Obszyński, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie, opiekun Małgorzata Kociuba
  • Szymon Węgrzyn, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie, opiekun Małgorzata Kociuba
  • Julia Sacharzewska, Szkoła Podstawowa nr 9 w Suwałkach, opiekun Bożena Pietrewicz-Dąbrowska
  • Maria Sobolewska, Szkoła Podstawowa nr 9 w Suwałkach, opiekun Bożena Pietrewicz-Dąbrowska
  • Maja Szeraniewicz,  Szkoła Podstawowa nr 9 w Suwałkach, opiekun Bożena Pietrewicz-Dąbrowska
  • Maciej Barszczewski, Szkoła Podstawowa nr 9 w Suwałkach, opiekun Bożena Pietrewicz-Dąbrowska
  • Zuzanna Doliasz, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łomży, opiekun Elżbieta Wiśniewska
  • Jakub Wojciech Nowociński, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łomży, opiekun Elżbieta Wiśniewska
  • Natalia Panasiewicz, Zespół Szkół nr 2 w Suwałkach, opiekun Bożena Pietrewicz-Dąbrowska
  • Aleksandra Szczerbiak, Zespół Szkół nr 2 w Suwałkach, opiekun Bożena Pietrewicz-Dąbrowska
  • Sandra Olszewska, Zespół Szkół nr 2 w Suwałkach, opiekun Bożena Pietrewicz-Dąbrowska
  • Aleksandra Popławska, Zespół Szkół nr 2 w Suwałkach, opiekun Bożena Pietrewicz-Dąbrowska

Konkurs jest wspólnym dziełem oddziałów IPN w Krakowie i Poznaniu, PTZ Oddział w Krakowie, Fundacji Włodków oraz Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu. Dziękujemy Państwu Potockim za gościnę, a wszystkim biorącym udział w projekcie gratulujemy i już teraz zapraszamy do uczestnictwa w następnej edycji.

Informacje

do góry