Nawigacja

Konkursy historyczne

Konkurs ziemiański – warsztaty dla nauczycieli z Małopolski

  • Konkurs ziemiański – warsztaty dla nauczycieli z Małopolski
    Konkurs ziemiański – warsztaty dla nauczycieli z Małopolski

W ramach ogólnopolskiego projektu „Do broni! Postawy i losy ziemian w trakcie II wojny światowej”, 8 marca 2019 r. w Krakowie odbyły się warsztaty edukacyjne dla nauczycieli.

Na zajęcia przybyła seminaryjna grupa nauczycielek z różnych stron województwa małopolskiego. Uczestniczki warsztatów zwiedziły siedzibę Fundacji im. Zofii i Jana Włodków, gdzie gospodarze, Rafał Slaski i prof. dr. hab. Marian Wolski, przedstawili historię obiektu oraz instytucji. Następnie prof. Wolski wygłosił wykład dotyczący ziemiaństwa jako grupy społeczno-zawodowej. Po przejściu do Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia” IPN w Krakowie przeprowadzono zajęcia pod kierunkiem dr. Marcina Chorązkiego.

Warsztaty kończą cykl zajęć do projektu edukacyjnego IPN, którego finałowym akcentem jest konkurs historyczny dla uczniów wszystkich poziomów nauczania. Zgłoszone szkoły mogą przesyłać do 29 marca 2019 r., do wojewódzkich komisji konkursowych, najlepsze prace uczniów wraz z pełną dokumentacją. Finaliści spotkają się 6 czerwca na etapie ogólnopolskim konkursu w Krakowie.

do góry