Nawigacja

Konkursy historyczne

Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego konkursu dotyczącego obrońców Lwowa

Komunikat dla uczestników projektu edukacyjnego IPN w Krakowie „Umarli, abyśmy mogli żyć wolni”. Miejsce Lwowa i jego obrońców w walce o niepodległość Polski.

W załącznikach listy osób, które przeszli do rejonowego etapu konkursu – odpowiedni: uczniów dotychczasowych gimnazjów i klas dotychczasowych gimnazjów prowadzonych w szkołach innego typu w roku szkolnym 2018/2019 oraz uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2018/2019. Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom, życząc sukcesów w kolejnych etapach konkursu.

W ramach eliminacji szkolnych konkursu 15 listopada 2018 r. gimnazjaliści oraz uczniowie szkół podstawowych woj. małopolskiego rozwiązywali test sprawdzający wiedzę na zadany temat. Przystąpiło doń ponad 400 uczniów z ponad stu szkół naszego regionu. Kolejnym zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie w terminie do 5 lutego 2019 r. autorskiej pracy pisemnej.

Konkurs jest organizowany przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Krakowie na zlecenie Małopolskiego Kuratora Oświaty wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz Fundacją Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego.

do góry