Nawigacja

Konkursy historyczne

Kielecki konkurs „Niepodległa w obiektywie”

Zdjęcia przyjmowaliśmy do 20 listopada 2018

W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zaprosiliśmy pasjonatów fotografii i historii do udziału w konkursie „Niepodległa w obiektywie”.

Należało wykonać zdjęcie związane z czynem niepodległościowym i wysłać je do 20 listopada 2018 r. na adres: facebook.kielce@ipn.gov.pl, aby wygrać atrakcyjne nagrody (m.in. czytnik e-booków, gry edukacyjne oraz gadżety niepodległościowe). Zwycięzcy zostaną wyłonieni w głosowaniu internetowym.

Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o działaniach niepodległościowych w latach 1914-1918 na ziemi świętokrzyskiej (zbrojnych, politycznych i społecznych oraz osobach aktywnie w nich uczestniczących), a także o miejscach pamięci narodowej związanych z tymi wydarzeniami. Fotografie powinny przedstawiać miejsce pamięci – pomnik, tablicę, mogiłę i inne formy upamiętnienia. Źródłem inspiracji mogą być np. zdjęcia archiwalne z okresu 1914-1918.

Fotografie mogą być wykonane dowolnym typem aparatu fotograficznego oraz dowolną techniką, mogą być poddanie obróbce przy pomocy programów graficznych (zastosowanie filtrów, masek i innych narzędzi korekcyjnych).

Do zdjęcia należało dołączyć: opis w osobnym pliku tekstowym (z informacją o miejscu położenia sfotografowanego obiektu i treści inskrypcji) oraz wyraźne zdjęcie inskrypcji (zdjęcie dokumentacyjne, które nie będzie brało udziału w konkursie), a także zgodę na wykorzystanie zdjęcia przez IPN do celów związanych z konkursem.

Nadesłane prace zostaną opublikowane na Facebooku Delegatury IPN w Kielcach.

do góry