Nawigacja

Konkursy historyczne

KIELCE: Konkurs historyczny „Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie. Reportaże historyczne”

Organizator: Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Kielcach

W2015 r. mija 70. rocznica zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji DelegaturaIPN w Kielcach organizuje konkurs historyczny: „Polskie Siły Zbrojne naZachodzie. Reportaże historyczne”.

Wczasie II wojny światowej polscy żołnierze wnieśli ogromny wkład w pokonanie IIIRzeszy Niemieckiej i państw z nią sprzymierzonych. Dzięki konkursowichcielibyśmy przypomnieć dokonania Polskich Sił Zbrojnych walczących w EuropieZachodniej i Afryce Północnej. Zachęcamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych zterenu województwa świętokrzyskiego do wzięcia udziału w konkursie i nadsyłaniaprac pisemnych – reportaży historycznych. Prace mogą być poświęcone dowódcompolskich jednostek, żołnierzom czy miejscom walk. Zachęcamy do zbieraniarelacji, ikonografii, dokumentów i wszelkich pamiątek, które jednocześnie mogąstać się osią konstrukcyjną pracy.

Głównąnagrodą dla zwycięzców i laureatów konkursu „Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie.Reportaże historyczne” będzie wyjazd edukacyjny do Holandii i Niemiec szlakiemwalk polskich żołnierzy.

Serdeczniezapraszamy.

Kontakt: 
dr Tomasz Domański, tel. (0-41) 340 50 58; 696 826 402 tomasz.domanski@ipn.gov.pl
Marek Jończyk, tel. (0-41) 340 50 66 marek.jonczyk@ipn.gov.pl 

Szczegóły w załącznikach

do góry