Nawigacja

Konkursy historyczne

Finał ogólnopolskiego konkursu ziemiańskiego. Komunikat o noclegach

Dla finalistów ogólnopolskiego etapu konkursu „Wybitni ziemianie w okresie międzywojennym. Gospodarka, kultura, nauka, dyplomacja” oraz ich opiekunów spoza woj. małopolskiego organizatorzy przygotowali nocleg (ze śniadaniem) z 1 na 2 czerwca 2023 r.

Nocleg został opłacony przez organizatorów w następujących obiektach:

  1. Hotel Polonia/Aparthotel Basztowa w Krakowie (ul. Basztowa 25/ul. Basztowa 24)
    dla finalistów z Grębowa, Białegostoku, Inowrocławia, Urzędowa, Warszawy, Trzemeszna, Lublina, Tarców i Elbląga
  2. Hotel Pollera w Krakowie (ul. Szpitalna 30)
    dla finalistów z Wolina, Bielska-Białej, Bodaczowa i Opola Lubelskiego

Szczegółowe informacje na temat zakwaterowania i harmonogramu konkursu opiekunowie otrzymają pocztą elektroniczną. Przypominamy, że finał konkursu odbędzie się 2 czerwca 2023 r. w Nowym Dworze w Goszycach (ul. Zofii Zawiszanki 20, 32-010 Goszyce). Początek o godz. 8.30. Uczestnicy finału muszą dojechać na miejsce finału Kolejami Małopolskimi z Dworca Głównego w Krakowie na stację Baranówka (perony 4 lub 5 kierunek Kozłów, Miechów, Sędziszów, odjazd godz. 7.44), a ze stacji Baranówka do Goszyc podstawionym przez organizatorów busami. Prosimy, aby z busów, które będą kursowały do Goszyc uczestnicy korzystali według wyznaczonych godzin prezentacji przed komisjami finału.

Powrót do Krakowa odbędzie się w ten sam sposób. Odjazdy pociągów ze stacji Baranówka o 15.03 (w Krakowie na Dworcu PKP o 15.26) lub o 16.17 (w Krakowie 16.32).

Ogólnopolski koordynator projektu – dr Paweł Mazur, Oddział IPN w Krakowie, e-mail: pawel.mazur@ipn.gov.pl

do góry