Nawigacja

Konkursy historyczne

Ziemianie i wieś. Sąsiedzi na rzecz sprawy narodowej 1918-1921. Warsztaty dla nauczycieli

12 stycznia 2022 r. odbyły się pierwsze warsztaty dla nauczycieli w ramach projektu edukacyjnego IPN „Ziemianie jako sąsiedzi – kulturotwórcza rola dworów polskich w latach 1918-1945”.

Na krakowskim Przystanku Historia IPN gościliśmy dr. hab. Tomasza Kargola z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, który zaprezentował analizę zagadnienia „Ziemianie i wieś. Sąsiedzi na rzecz sprawy narodowej 1918-1921”. Zapraszamy do obejrzenia zapisu filmowego ze spotkania z prof. Kargolem.

Do 18 lutego 2022 r. trwają zapisy do udziału w konkursie historycznym dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Szczegóły na stronach internetowych organizatorów.

Zapraszamy także na drugie warsztaty dla nauczycieli i pasjonatów historii ziemiaństwa, które odbędą się 23 lutego 2022 r. (godz. 17). Będziemy gościć Marka Bartona, członka Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego, krewnego zmarłej przed prawie rokiem Amelii z Dąmbskich Duninowej, laureatki nagrody IPN Świadek Historii (2018). Poprowadzi on warsztaty zatytułowane „Działalność kulturalno-społeczna rodziny Dąmbskich w Kalinie Wielkiej”. Marek Barton jest historykiem, zaprezentuje dorobek swych przodków w oparciu o materiały rodzinne.

Zgłoszenie udziału w warsztatach należy przesłać na adres e-mail: marcin.chorazki@ipn.gov.pl w celu uzyskania pełnego dostępu do transmisji internetowej.

do góry