Nawigacja

Konkursy historyczne

Zespoły z Małopolski laureatami konkursu „Żołnierze w służbie historii”

Ogólnopolski konkurs dla uczniów klas mundurowych „Żołnierze w służbie historii” odbył się po raz trzeci. Rywalizujące zespoły wybierały postać żołnierza, policjanta lub strażaka ze swej okolicy, odnajdywały miejsce pamięci związane z życiem swojego bohatera i przygotowywały trzyminutowy film. Ostatnim zadaniem konkursowym, było przeprowadzenie żywej lekcji historii dla rówieśników, w trakcie której, w przystępnej formie (gra terenowa, akcja informacyjna, lekcja w szkole), prezentowano zalety wybranej postaci.

Projekt edukacyjny zakończył się sukcesem małopolskich uczniów. Zespoły z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu w składzie: Anastazja Czubernat, Karolina Hryc i Gabriel Zontek oraz Julia Komperda, Wiktoria Nowak i Aleksandra Strama, których opiekunem był Krzysztof Tekiel, zostały lauretami konkursu. Wśród laureatów konkursu jest także zespół z XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Tarnowie w składzie: Oliwia Wolny i Kamil Stańczyk (opiekun Tomasz Przygoda).

Nie zabrakło też wyróżnień dla zespołów z Małopolski. Zdobyły je zespoły w składzie: Scholastyka Krzysztofowicz, Anna Plokhotniuk i Natalia Synoś z XVI LO w Krakowie (opiekun Agata Stankiewicz) oraz zespół z XVI LO w Tarnowie, w składzie Mateusz Żaba, Kacper Jedynak i Klaudia Słowik (opiekun Tomasz Przygoda).

Gratulujemy laureatom, wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Pełne wyniki konkursu.

Zobacz filmy laureatów dwóch zespołów z Prywatnego Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Nowym Targu.

do góry