Nawigacja

Konkursy historyczne

V Małopolski Turnieju Debat Historycznych on-line. Rekrutacja do 10 marca 2021

Zapraszamy do udziału w V edycji Małopolskiego Turnieju Debat Historycznych. Jak co roku drużyny z województwa będą rywalizowały o awans do ogólnopolskiego finału, gdzie zmierzą się z ekipami z innych regionów kraju.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną turniej w całości odbędzie się w formie on-line. W rywalizacji mogą wziąć udział 24 drużyny z woj. małopolskiego. Każda szkoła może zgłosić dwie drużyny, przy czym druga zostanie wpisana na listę rezerwową. Jeśli zostaną wolne miejsca, w turnieju wystąpią również drużyny z listy rezerwowej.

Aby zgłosić drużynę do turnieju należy wypełnić i przesłać internetowy formularz, a także dostarczyć poprawnie wypełniony załącznik nr 1 (do pobrania niżej) na adres: Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Krakowie, ul. Reformacka 3, 31-012 Kraków, z dopiskiem „Turniej debat”. Organizatorzy potwierdzą otrzymanie zgłoszenia po zakończeniu rekrutacji.

Terminarz

  • 17 lutego – 10 marca 2021 – rekrutacja
  • 17 marca 2021 – przedstawienie tez do debaty oraz losowanie grup eliminacyjnych
  • 17, 24 i 31 marca 2021 – szkolenia debatanckie
  • kwiecień 2021 – faza grupowa turnieju
  • maj 2021 – faza finałowa
  • wrzesień 2021 – finał ogólnopolski

O szczegółach będziemy Państwa informować. Kontakt dla Małopolski:

Turnieju Debat Historycznych to projekt edukacyjny, wykorzystujący formę debaty oksfordzkiej w edukacji historycznej. Uczestnicy poszerzają wiedzę historyczną na temat ważnych problemów związanych z historią Polski XX wieku. Dzięki metodzie debaty oksfordzkiej mają możliwość nauczyć się patrzeć na zagadnienia z wielu stron, samodzielnie myśleć, budować spójną i logiczną argumentację, występować publicznie, słuchać innych, brać odpowiedzialność za słowa i szanować rozmówców.

do góry