Nawigacja

Konkursy historyczne

„Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”. Uproszczone zasady konkursu

W związku z pandemią koronawirusa formuła konkursu „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku” została uproszczona.

  • Zgłoszenia można dokonać e-mailem.
  • Warsztaty będą prowadzone zdalnie, nie trzeba się na nie zapisywać, od 15 grudnia wszystkie materiały będą dostępne w internecie do odsłuchania lub pobrania w każdej chwili.
  • Przy składaniu pracy potrzebne będą jedynie dwa dokumenty: metryczka pracy i protokół komisji szkolnej, przy czym metryczka jest obligatoryjna. Jeśli komisja szkolna z powodów pandemicznych nie będzie w stanie wykonać swego zadania, uczniowska praca zostanie oceniona wyłącznie przez komisję wojewódzką, na takich samych zasadach, jak wszystkie inne.
  • Konferencja podsumowująca projekt również odbędzie się zdalnie, a nagrody i dyplomy, jak w roku ubiegłym, zostaną wysłane pocztą.
  • Zdajemy sobie sprawę, że możliwości udziału w konkursie są w obecnych warunkach bardzo ograniczone, a kontakt ze świadkami historii może zagrażać ich zdrowiu. Dlatego ofertę tę kierujemy głównie do tych spośród nauczycieli i uczniów, którzy mieszkają z osobami pochodzącymi z Kresów lub posiadają w domu spisane przez nich wspomnienia, pozostawione dokumenty i fotografie. Być może wyjściem okaże się również sięgnięcie do zasobów (np. nagrań), które nie zostały w całości wykorzystane w poprzednich edycjach projektu.

Dopiero po wygaśnięciu pandemii możliwy będzie powrót do dawnych zasad projektu.

Koordynatorzy projektu

do góry