Nawigacja

Konkursy historyczne

Konkurs plastyczny „Poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w malarstwie, grafice, rysunku”. Zmiana harmonogramu

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Krakowie i IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu informują, iż w związku ze zmianą terminu ferii oraz prośbami o przedłużenie konkursu, organizatorzy zdecydowali o zmianach w harmonogramie. Czas składania prac w konkursie został wydłużony do 22 stycznia 2020 r. Szczegóły poniżej i w załączonym regulaminie.

Nowy harmonogram konkursu

  • 8 października 2020 – ogłoszenie konkursu
  • 22 stycznia 2021 – nadsyłanie zgłoszeń prac na konkurs
  • 29 stycznia 2021 – ogłoszenie wyników (bezpośredni kontakt kuratora z opiekunem uczestnika lub szkołą, zaproszenie uczestnika wraz z opiekunem na wernisaż wystawy; organizator zastrzega sobie prawo do kontaktu jedynie z zakwalifikowanymi na wystawę/nagrodzonymi autorami)
  • 15 lutego 2021 – wernisaż wystawy, na którym zostanie ogłoszona lista laureatów wraz z uroczystym wręczeniem dyplomów i nagród
  • 15 lutego – 15 marca 2021 – wystawa pokonkursowa w IV LO w Olkuszu
  • 16 marca – 16 kwietnia 2021 – wystawa pokonkursowa w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Krakowie

Ideą konkursu jest plastyczna interpretacja utworów poety czasu wojny, podchorążego Armii Krajowej, podharcmistrza Szarych Szeregów, przedstawiciela pokolenia Kolumbów, związanego z pismem „Płomienie” i miesięcznikiem „Droga”, który poległ w powstaniu warszawskim.

Zgłoszenia udziału w konkursie należy dokonać do 22 stycznia 2021 r., wysyłając odpowiednio zabezpieczoną pracę w „formie płaskiej”, w formie koperty (nie w tubach; prace zrolowane nie będą spełniały warunków konkursu, którego częścią jest wystawa pokonkursowa) na adres: IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu, ul. Korczaka 7, 32-300 Olkusz, z dopiskiem: Konkurs „Poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w malarstwie, grafice, rysunku”.

do góry