Nawigacja

Konkursy historyczne

„Solidarność” to ludzie – konkurs na najlepszą audycję historyczną. Zgłoszenia z woj. świętokrzyskiego do 31 stycznia 2021

Delegatura IPN w Kielcach we współpracy z Polskim Radiem Kielce zaprasza do udziału w konkursie na audycję historyczną dotyczącą członka NSZZ „Solidarność” lub NZS (ze szczególnym uwzględnieniem działalności opozycyjnej przed 13 grudnia 1981 r.) lub miejsc związanych z opozycją albo upamiętniających wydarzenia odnoszące się do tematyki konkursu.

Zgłaszania należy przesyłać do 31 stycznia 2021 r. na adres: michal.zawisza@ipn.gov.pl

Zapraszamy do udziału w konkursie uczniów szkół podstawowych (klasy VI-VIII) oraz ponadpodstawowych z woj. świętokrzyskiego. Nagrodą główną jest wyjazd edukacyjny laureatów wraz z opiekunem naukowym, a także emisja zwycięskich prac na antenie Radia Kielce.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy na temat opozycji i oporu społecznego w Polsce na przełomie lat 70. i 80. XX wieku, upowszechnienie historii osób należących do NSZZ „Solidarność” lub NZS w okresie poprzedzającym wprowadzenie stanu wojennego, jak również kształtowanie szacunku do wartości demokratycznych i ogólnoludzkich.

Patronat honorowy nad konkursem objął świętokrzyski kurator oświaty.

do góry