Nawigacja

Aktualności

Eliminacje do VII Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima” – Kielce, 30, 31 maja 2022

Ruszyły zapisy na przesłuchania wojewódzkie do VII Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”. Weź udział w eliminacjach w woj. świętokrzyskim – 30 i 31 maja 2022 r. w Kieleckim Centrum Kultury.

Festiwal jest przedsięwzięciem, któremu przyświecają dwa najważniejsze cele. Upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych za pomocą muzyki oraz zachowanie od zapomnienia piosenek śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939-1956. Projekt ten stanowi interaktywne narzędzie, zachęcające młodych ludzi do pogłębiania wiedzy na temat najnowszej historii Polski. Dla ostatnich żyjących kombatantów – świadków tamtych dni, jest okazją do przekazania testamentu Polskiego Państwa Podziemnego i etosu Armii Krajowej młodemu pokoleniu.

Festiwal składa się z dwóch etapów: przesłuchań wojewódzkich oraz eliminacji na szczeblu ogólnopolskim.

Przesłuchania I etapu dla województwa świętokrzyskiego odbędą się w dniach 30-31 maja w Kieleckim Centrum Kultury przy pl. Moniuszki 2B. Kartę zgłoszenia należy przesłać do dnia 20 maja 2022 r. na adres: joanna.urbanowska@ipn.gov.pl.

Koncert Galowy połączony z rozdaniem nagród obędzie się w listopadzie 2022 r. w Krakowie, po zakończeniu przesłuchań finałowych.
Regulamin, kartę zgłoszenia oraz wszelkie informacje organizacyjne znaleźć można na stronie internetowej: www.piosenkaniezlomna.pl.
Organizatorami przesłuchań wojewódzkich do Festiwalu są: Instytut Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie Passionart, pod patronatem prezydenta Kielc i Kieleckiego Centrum Kultury.

do góry