Nawigacja

Najważniejsze

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

24 marca 2024 roku w Rzeszowie i Markowej, w 80. rocznicę zamordowania przez Niemców Rodziny Ulmów z Markowej, upamiętniliśmy Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej.

W Gdańsku zainaugurowano cykl wydarzeń o kapłanach niezłomnych

– Bez Kościoła katolickiego, bez takich duchownych jak Jan Paweł II, kardynał Stefan Wyszyński czy ks. Franciszek Blachnicki polskiej niepodległości nie dałoby się odzyskać. Nie udałoby się obalić systemu komunistycznego – podkreślił dr Karol Nawrocki podczas koncertu „Byśmy byli jedno”.

W Toruniu uczczono pamięć Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

– Pamięć i prawda o polskich Sprawiedliwych, o relacjach polsko-żydowskich jest częścią naszej narodowej tożsamości. Dzisiaj świadectwo polskich Samarytan, polskich Sprawiedliwych jest bardzo potrzebne Polsce, Europie i światu. Świadectwo tych, którzy dobrem płynącym z serca pokonali zło niemieckiego nazizmu – powiedział dr Karol Nawrocki, prezes Instytutu Pamięci Narodowej, podczas uroczystości w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Uroczystość wręczenia Krzyży Wolności i Solidarności byłym działaczom opozycji niepodległościowej z lat 1956–1989

19 marca 2024 r. w Pałacu Staszica w Warszawie, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył zastępca prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma.

Multimedia i media społecznościowe

Na skróty

do góry