Nawigacja

Fotorelacje

XI edycja akcji „Kochane Pierwszaki” w Kielcach

Ponad dwa tysiące pierwszoklasistów wzięło 18 września 2018 r. udział w przedsięwzięciu profilaktyczno-edukacyjnym „Kochane Pierwszaki”. Podczas ceremonii naczelnik Delegatury IPN w Kielcach dr Dorota Koczwańska-Kalita przekazała wszystkim dzieciom biało-czerwone opaski odblaskowe, przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej w związku z przypadającą setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

W trakcie uroczystości poświęcone zostały tornistry uczniów klas I. Ponadto na dzieci czekało wiele atrakcji, w tym konkursy związane z profilaktyką i bezpieczeństwem na drodze. Podczas spotkania funkcjonariusze uczyli dzieci m.in. jak bezpiecznie przechodzić przez drogę, jak poruszać się w miejscu, w którym nie ma chodnika oraz na jakim przechodzić świetle.

Uroczystość odbyła się w Hali Legionów. Organizatorami przedsięwzięcia byli: biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Marian Florczyk, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, burmistrz Chęcin Robert Jaworski, komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych Paweł Chabierski, świętokrzyski komendant wojewódzki policji Dariusz Augustyniak, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach Sławomir Karwat, naczelnik Delegatury IPN w Kielcach Dorota Koczwańska‐Kalita oraz świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik.

do góry