Nawigacja

Fotorelacje

Archiwalna Noc Muzeów 2018 w kieleckiej Delegaturze IPN

W nocy z 19 na 20 maja 2018 r. Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach (al. Na Stadion 1) po raz kolejny włączyła się w Europejską Noc Muzeów. W godz. 18-24 na gości czekało wiele atrakcji historycznych.

Zwiedzający mogli zobaczyć galerię karykatur antyhitlerowskich z II wojny światowej, autorstwa Stanisława Toegla, a także schron znajdujący się w podziemiach IPN. Posiada on m.in. rozbudowaną wojskową centralę telefoniczną, filtry powietrza, hydrofory, miejsce na agregat prądotwórczy, zaplecze sanitarne oraz wyjście ewakuacyjne. Schron jest przykładem powojennej myśli technicznej w PRL.

Podczas Nocy Muzeów goście mieli również okazję zwiedzić zaaranżowany pokój biura paszportowego, celę więzienną, magazyn główny oraz pracownię reprograficzną, poznać tajniki pracy Archiwum IPN, dowiedzieć się o realizowanych projektach (Archiwum Pełne Pamięci) oraz nauczyć podstaw digitalizacji dokumentów. Dodatkową atrakcją był pokaz filmów o tematyce historycznej, a także szeroki wybór edukacyjnych gier planszowych.

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do ponownego odwiedzenia Archiwum.

do góry