Nawigacja

Konkursy historyczne

Kielecki konkurs „Niepodległa w obiektywie”

Na zdjęcia czekamy do 31 października 2018 r.

W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy pasjonatów fotografii i historii do udziału w konkursie „Niepodległa w obiektywie”.

Zrób zdjęcie związane z czynem niepodległościowym, wyślij do 31 października 2018 r. na adres: facebook.kielce@ipn.gov.pl i wygraj atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy wyłonieni zostaną w głosowaniu internetowym w dniach 1-10 listopada 2018 r.

Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o działaniach niepodległościowych w latach 1914-1918 na ziemi świętokrzyskiej (zbrojnych, politycznych i społecznych oraz osobach aktywnie w nich uczestniczących), a także o miejscach pamięci narodowej związanych z tymi wydarzeniami. Fotografie powinny przedstawiać miejsce pamięci – pomnik, tablicę, mogiłę i inne formy upamiętnienia. Źródłem inspiracji mogą być np. zdjęcia archiwalne z okresu 1914-1918.

Fotografie mogą być wykonane dowolnym typem aparatu fotograficznego oraz dowolną techniką, mogą być poddanie obróbce przy pomocy programów graficznych (zastosowanie filtrów, masek i innych narzędzi korekcyjnych).

Do zdjęcia należy dołączyć: opis w osobnym pliku tekstowym (z informacją o miejscu położenia sfotografowanego obiektu i treści inskrypcji) oraz wyraźne zdjęcie inskrypcji (zdjęcie dokumentacyjne, które nie będzie brało udziału w konkursie), a także zgodę na wykorzystanie zdjęcia przez IPN do celów związanych z konkursem.

Fotografie zapisane w formacie jpg, w pliku nieskompresowanym, prosimy przysyłać na adres: facebook.kielce@ipn.gov.pl do 31 października 2018 r. Nadesłane prace zostaną opublikowane na Facebooku Delegatury IPN w Kielcach.

do góry