Nawigacja

Konkursy historyczne

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Żołnierze Wyklęci. Historia, która mnie porusza” – Kielce, 1 marca 2016

Event Name Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Żołnierze Wyklęci. Historia, która mnie porusza” – Kielce, 1 marca 2016
Start Date 1st Mar 2016 3:04pm
End Date 1st Mar 2016 3:04pm
Duration N/A
Description

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu problematyką Żołnierzy Wyklętych oraz w związku z przypadającą 1 marca 2016 r. 65. rocznicą zbrodni komunistycznej na ppłk Łukaszu Cieplińskim i sześciu oficerach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach ogłasza Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Żołnierze Wyklęci. Historia, która mnie porusza”.

Celem konkursu jest odzwierciedlenie dzisiejszego znaczenia pamięci o Żołnierzach Wyklętych, poprzez pokazanie różnych wymiarów osobistej, środowiskowej i społecznej percepcji pamiątek, miejsc i wydarzeń związanych z bohaterami powojennego podziemia niepodległościowego.

Za pośrednictwem artystycznych środków wyrazu i możliwości jakie stwarza współczesna fotografia pragniemy przyjrzeć się śladom pamięci zarówno w ujęciu ogólnopolskim, jak i w tym widocznym jedynie z perspektywy lokalnej.

Konkurs skierowany jest do osób w wieku szkolnym, akademickim oraz dorosłych, samodzielnie odnajdujących swój „klucz” do przeszłości.

Termin składania prac upływa z dniem 30 września 2016 r.

W załączniku zamieszczamy regulamin konkursu oraz kartę głoszenia uczestnictwa w konkursie.
Serdecznie zapraszamy.

Pliki do pobrania

do góry