Nawigacja

Aktualności

Kielecki Regionalny Turniej Ogólnopolskich Debat Historycznych IPN – zgłoszenia do 28 lutego

1 kwietnia 2019 r. odbędzie się Regionalny Turniej Ogólnopolskich Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej, organizowany przez Delegaturę IPN w Kielcach. Projekt edukacyjny, wykorzystujący formę debaty oksfordzkiej w edukacji historycznej, kierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Uczestnicy pogłębiają wiedzę historyczną na temat ważnych problemów związanych z historią Polski XX wieku. Dzięki metodzie debaty oksfordzkiej mają możliwość nauczyć się patrzeć na zagadnienia z wielu stron, samodzielnie myśleć, budować spójną i logiczną argumentację, występować publicznie, słuchać innych, brać odpowiedzialność za swoje słowa oraz szanować swoich rozmówców.

W projekcie biorą udział drużyny czteroosobowe lub pięcioosobowe (czterech mówców + jeden rezerwowy), złożone z uczniów szkoły pod opieką nauczyciela. W rywalizacji regionalnej wystartują cztery lub sześć zespołów z województwa świętokrzyskiego. O udziale w turnieju decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia na formularzach (do pobrania poniżej) przyjmujemy do 28 lutego 2019 r. Należy je przesyłać pocztą na adres: Delegatura IPN w Kielcach, al. Na Stadion 1, 25-137 Kielce lub faksem na numer: 41 340 50 96.

Zwycięzcy turnieju regionalnego wezmą udział w finałowym Turnieju Debat Historycznych w Warszawie, w czerwcu 2019 r. Udział w turnieju poprzedzą warsztaty techniczne i merytoryczne, organizowane przez Delegaturę IPN w Kielcach. Szczegółowe informacje o projekcie: Marek Jończyk, tel. 696 826 381; e-mail: marek.jonczyk@ipn.gov.pl lub na stronie internetowej: pamięc.pl.

do góry