Nawigacja

Aktualności

„Zmagania o niepodległość Polski oraz budowa struktur państwa i wojny o granice Rzeczypospolitej”. Szkolenie dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych w Kielcach

12 lutego 2019 r. w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Kielcach odbyła się kolejna część cyklu szkoleń dla nauczycieli dotycząca okresu walk o granice odrodzonej Rzeczypospolitej oraz tworzenia zrębów ustroju państwa do 1921 r.

Tematem zajęć były „Pierwsze miesiące niepodległej Rzeczypospolitej – kształtowanie się granic państwa: granica zachodnia, północna i problem Śląska Cieszyńskiego”. Szkolenie rozpoczęło się wykładem wprowadzającym dr Edyty Majcher-Ociesy. Następnie odbyły się warsztaty metodyczne, które przeprowadziła Ilona Religa z Biura Edukacji Narodowej IPN w Kielcach. Potem uczestnikom szkolenia zaprezentowany został film „Józef Rymer – pierwszy wojewoda śląski”.

Po zakończeniu cyklu szkoleniowego wszyscy uczestnicy, którzy wezmą udział w co najmniej trzech z czterech spotkań w roku szkolnym oraz zrealizują po każdych zajęciach co najmniej dwukrotnie – lekcję, wycieczkę, zajęcia koła przedmiotowego itp., otrzymają stosowny certyfikat MEN i IPN. Nauczyciele, którzy wezmą udział w co najmniej dwóch spotkaniach lub w większej liczbie spotkań, bez przeprowadzenia zajęć, otrzymają zaświadczenia o udziale w szkoleniu.

do góry